Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 19 lat, jestem głęboko wierzącym katolikiem.
Od zawsze wyobrażałem sobie związki tak:
-poznaję jakąś dziewczynę, jak się sobie spodobamy to chodzimy ze sobą
-tak ze 2-3 lata chodzenia ze sobą, jeśli nie ma jakichś problemów, kłótni, zdrad to
-bierzemy ślub i w noc poślubną pierwszy raz uprawiamy seks.

Niestety obraz ten bardzo odbiega od rzeczywistości. Kiedy byłem młodszy, to tłumaczyłem to sobie tak, że w filmach i serialach pokazują takie rozwiązłe życia młodych ludzi.
Stawałem się coraz starszy, zacząłem zauważać, że jakieś małolaty z gimnazjum są w ciąży, a koledzy chwalą się jaka to ładna dziewczyna robiła im loda w kiblu w klubie.

Kurczę, moim największym marzeniem jest, żeby znaleźć sobie dziewczynę z podobnym światopoglądem, którą bym kochał i chciałbym mieć z nią dzieci. Chociaż jest to małoprawdopodobne.
Są jeszcze jakieś dziewczyny, które strzegą swego dziewictwa?

#oswiadczeniezdupy #katolicyzm #aa12 #seks #wiara #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 142
  • Odpowiedz
Twoje katolickie oczekiwania wobec relacji damsko męskich są tak samo nierzeczywiste jak Bóg.


@Butman: JA #!$%@? JAK MNIE #!$%@?Ą TAKIE CIOTY, NO #!$%@?. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY ATEISTA. PODKREŚLAM ATEISTA.
  • Odpowiedz
@bad_luck_charm: Szczerze mówiąc w życiu nie słyszałem, aby przypadek zbyt krótkiej pochwy uniemożliwił osiągnięcie przyjemności ze współżycia i na dodatek nie dałoby się tego w żaden sposób przezwyciężyć. Domyślam się więc, że takie przypadki są wyjątkowo mocno odosobnione. Jeśli rzeczywiście tak jest, to proszę o podanie jakiegoś źródła, które wskaże, że rzeczywiście problem leży w niedopasowaniu narządów. Póki co nie widzę powodu by kierując się tak bardzo ekstremalnymi kazusami odmawiać racji
  • Odpowiedz
@agaja: Ogromnie cieszy mnie, że są osoby o poglądach takich jak Twoje, które nie zniechęcają się głupimi odzywkami i wytrwale tłumaczą swoje racje. Obyś nigdy się nie zniechęciła i zawsze miała siły na przedstawianie tych prawd.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: myślę, że istnieją takie dziewczyny, np. w duszpasterstwie akademickich, przy oazach. Światowe Dni Młodzieży już niedługo ( ͡° ͜ʖ ͡°) byłam dwa razy w życiu na Taize - mimo że sama jestem katoliczką, momentami czułam się lekko wyobcowana, ponieważ spora część osób (albo nawet i większość) była o wiele bardziej praktykująca niż ja, więc zgaduję że na seks patrzą tak samo przez pryzmat religii podobnie jak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: chłopie po prostu musisz mieć odpowiedni target, osoby której szukasz nie znajdziesz w barze czy na imprezie. Co do reszty debili którzy twierdzą że seks to coś absolutnie koniecznego do istnienia i nie można się bez niego obejść to są to zwykłe prymitywy które nie potrafią się kontrolować i bardzo ale to bardzo nie chcą żeby po świecie chodził ktokolwiek lepszy od nich więc każdego muszą ściągnąć do swojego zwierzęcego
  • Odpowiedz
Szczerze mówiąc w życiu nie słyszałem, aby przypadek zbyt krótkiej pochwy uniemożliwił osiągnięcie przyjemności ze współżycia i na dodatek nie dałoby się tego w żaden sposób przezwyciężyć.


@Kris_Gravedigger: @bad_luck_charm: seksuolog, ktory uczyl mnie w LO przygotowania do zycia w rodzinie opowiadal, ze przez dwadziescia kilka lat pracy mial tylko jeden taki przypadek, gdzie faktycznie gosc byl wielki, 2x2m, a laska drobniutka kruszyna 1,50 w kapeluszu.
http://adonai.pl/malzenstwo/?id=121

Być moze daloby się
  • Odpowiedz
@tahini: U nas katecheta tłumaczył, że przez "prawo pierwszych skojarzeń" kobieta z którą mieliśmy ten swój pierwszy raz będzie dla nas ideałem, i tak jakby podręcznikowym przypadkiem jaka kobieta powinna być, dlatego nie ma miejsca na niedopasowanie, natomiast jak ludzie wcześniej często uprawiali seks, to porównują się do pierwszego partnera i ciężej się im dopasować
EDIT:
Tłumaczył też, że jak np. kobieta będzie chciała uprawiać seks raz w tygodniu, a facet
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: no to szukaj żony w miejscach gdzie taką pannę możesz znaleźć jakieś rekolekcje i pielgrzymki, czy coś takiego. Albo po prostu dorośnij, usuń te dziecinne wymagania, poznaj parę panienek i zacznij uprawiać normalny, zdrowy seks. Nie minie parę lat i jeszcze mi podziękujesz. Te wierzące i te niewierzące rodzą tak samo wartościowych katolików i mogą być równie wartościowymi żonami.

Nie ma nic wspanialnszego niż seks z osobą, którą kochasz i
  • Odpowiedz
protip: nawet zachowanie wszystkich tych zasad nie zagwarantuje szczęśliwego związku, a wręcz koncentrowanie się na takich kwestiach może zużyć czas i energię potrzebne na prawdziwe życie.

owszem, ale fiksacja na dziewictwo jest po prostu fiksacją, w dodatku oderwaną od rzeczywistości, nie przynoszącą żadnych korzyści, a mogącą przynieść sporo problemów.


Prawdziwy PROTIP:
Owszem, nie gwarantuje, ale ssoby zachowujące czystość przedmałżeńską mają kilkukrotnie większe szane na stabilniejsze małżeństwo:
Tutaj sceptycy mogą sobie zobaczyć całego
TulipanowyPostumentMelodii - > protip: nawet zachowanie wszystkich tych zasad nie zag...

źródło: comment_wBfDUezV62bpqlAg0xSqxlktGK28DD6L.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Twoje katolickie oczekiwania wobec relacji damsko męskich są tak samo nierzeczywiste jak Bóg.


@Butman: pozwol innym zyc tak jak chcą i zyj tak samemu. Bo z pewnoscia sam masz na lisice swych oczekiwan - od zycia - pkt, które nie jeden by tak samo zjechał. Nie ma w tych oczekiwaniach niczego złego, bo nie krzywdzi on nikogo. Zatem są one bardziej realne, niż sądzisz.
  • Odpowiedz
galaxie500 5 godz. temu

+159

@AnonimoweMirkoWyznania: protip: nawet zachowanie wszystkich tych zasad nie zagwarantuje szczęśliwego związku, a wręcz koncentrowanie się na takich kwestiach może zużyć czas i energię potrzebne na prawdziwe życie.

to nie ochroni magicznie związku przez zdradą, nudą.


@galaxie500: az sprawdziłem profil, bo nie byłem pewien, co to za pleć, a tu rózowa. Doskonale napisane.
  • Odpowiedz
Logika wykopków... Seks to przecież nic takiego, normalna sprawa, a nie jakieś mityczne usniesienia, ale jak się nie dopasujecie to po związku :v


@TulipanowyPostumentMelodii: Niedopasowanie seksualne istnieje i jest bardzo istotną rzeczą w związku.

Jak para zamieszkuje ze sobą bez większego celu, to energia się całkiem rozprasza.


@TulipanowyPostumentMelodii: Bez większego celu? To jaki ma być ten cel, bo kompletnie tego nie rozumiem. Jaka znowu energia się rozprasza?

Wybacz, ale nigdy
  • Odpowiedz
Bez większego celu? To jaki ma być ten cel, bo kompletnie tego nie rozumiem. Jaka znowu energia się rozprasza?

@Krs90: Już napisałem wyżej, ale trochę nie wprost. Ale skoro energia się nie rozprasza, to skąd biorą się związki, gdzie zaręczeni mieszkają po 5 lat i się rozchodzą, a do ślubu nigdy nie dochodzi? Jeśli zamieszkujesz po ślubie to wszystko jest jasne. Wyższy stopień trudności utrzymania relacji na początku, powoduje że nie
  • Odpowiedz