Wpis z mikrobloga

Szef Nocnych Wilków na granicy z Polską odepchnął dziennikarza gdy ten zapytał o początkowy okres wojny gdy ZSRR występował po stornie Hitlera.
Załdostanow sprawiał wrażenie jakby pierwszy raz o tym usłyszał:
Kto występował? Zobaczcie jaki mętlik mają w głowie. To wyraźny przykład bałaganu, jaki mają w głowach. ZSRR występował po stronie Hitlera – on mi mówi? Jest albo stuknięty, albo jest prowokatorem
Potem odepchnął dziennikarza z pogardą rzucając "Wynocha stąd"

Szerszy opis i filmik tutaj .

#rosja #nocnewilki #zsrr #4konserwy #neuropa
szurszur - Szef Nocnych Wilków na granicy z Polską odepchnął dziennikarza gdy ten zap...

źródło: comment_K2ldSc73zWqLVpCz0VxKwYiY8WM9BUaH.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krisskow: Coś co łączy naród Polski i Rosyjski w tych kwestiach to niewątpliwie zakłamanie historii.

My mamy tutaj ten problem, że do teraz (czyli niepodległej Rzeczypospolitej) nie mogliśmy w spokoju rozliczyć uczestników owych wydarzeń i rozdzielić ich na bohaterów tudzież zbrodniarzy.

Jedyna słuszna narracja została narzucone przez PRL. Wielu niewygodnych weteranów 2WŚ czy to walczących z okupantem w kraju czy na innych frontach było likwidowanych. Świadków tych wydarzeń coraz mniej,
  • Odpowiedz
@Krisskow: Rozumiem że to takie łatwe, odrzucić ową narrację która była powtarzana przez pół wieku jak mantra? W myśl zasady, kłamstwo powielane staje się prawdą. Cały czas są ludzie dla których AK = bandyci. Jak na takiej indoktrynacji dochodzić do prawdy?

Nie mniej sam fakt że staramy się do owej prawdy dojść czyni nas lepszymi od Rosjan.
  • Odpowiedz
@Butter_Viking: Bo wśród żołnierzy AK, a szczególnie tkz. "żołnierzy wyklętych" byli bandyci i to jest fakt historyczny, udokumentowany.

Co do PRLu to za samego PRLu każdy wiedział, że to propaganda, po prostu nie mówiło się tego "oficjalnie". Podobnie jak teraz w mediach narodowych ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nasz obecny rząd jest bardzo podobny do PRLu zarówno w retoryce jak i metodach działania.
  • Odpowiedz
@Krisskow Widzę że bardzo łatwo jesteś w stanie wydać osąd, pomijając przy tym wyjątkową złożoność tamtych czasów. To nie była taka prosta rzeczywistość jak dzisiaj. Mówimy tutaj o latach zezwierzęcenia podczas wyjątkowo okrutnej wojny.

W takich okolicznościach obecność zbrodniarzy nie była niczym szczególnym, nie była niczym wyjątkowym. Więc żadnej prawdy objawionej nie wyjawiłeś.

Problem w tym że skrajne lewactwo zakończy temat twierdząc że każdy AK tudzież żołnierz wyklęty to bandyta. Gdzie
  • Odpowiedz
Swoja drogą to ja dostałem na ruskim subreddicie bana


@Mannlicher: r/russia? Ja bana nie zarobiłem, ale sporo minusów pozbierałem bo np. ośmielałem się domagać dowodów na zbrodnie amerykańskich faszystów z Kijowa =)
  • Odpowiedz
@mpmp-pmpm: Rosjanie zrobili taka sama afere. U nas w mediach też temat jest zauwązyony. Trole na Onecie przekonują, że wstyd im za polskie władze. Wydaje mi się, że jest podobnie.

------------------------------

Cały czas są ludzie dla których AK = bandyci.


@Butter_Viking: Nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą mysleć to samo. Dzisiaj rzadzi opcja jaka uznaje za bohaterów prawe skrzydło i kontynuuje spychanie poza margines żołnierzy Armii Ludowej.
  • Odpowiedz