Wpis z mikrobloga

Szef Nocnych Wilków na granicy z Polską odepchnął dziennikarza gdy ten zapytał o początkowy okres wojny gdy ZSRR występował po stornie Hitlera.
Załdostanow sprawiał wrażenie jakby pierwszy raz o tym usłyszał:
Kto występował? Zobaczcie jaki mętlik mają w głowie. To wyraźny przykład bałaganu, jaki mają w głowach. ZSRR występował po stronie Hitlera – on mi mówi? Jest albo stuknięty, albo jest prowokatorem
Potem odepchnął dziennikarza z pogardą rzucając "Wynocha stąd"

Szerszy opis i filmik tutaj .

#rosja #nocnewilki #zsrr #4konserwy #neuropa
szurszur - Szef Nocnych Wilków na granicy z Polską odepchnął dziennikarza gdy ten zap...

źródło: comment_K2ldSc73zWqLVpCz0VxKwYiY8WM9BUaH.jpg

Pobierz
  • 31
@Kicam: przyznanie się do Katynia przez Jelcyna wielu uznaje po prostu jako zdradę i chęć przypodobania się zachodowi kosztem "fałszerstwa" historii. Niektórzy, zwłaszcza komuniści, podobnie traktują wypowiedzi Putina uznające Katyń (choć Putin przeważnie dodaje po wszystkim oczywiście szybko coś o jeńcach z czasów wojny polsko-bolszewickiej).
Swoja drogą to ja dostałem na ruskim subreddicie bana chyba za wspomnienie, że jest teoria, że miejscowość Khatyn, w której Niemcy urządzili masakrę ludności została wybrana
przyznanie się do Katynia przez Jelcyna wielu uznaje po prostu jako zdradę i chęć przypodobania się zachodowi kosztem "fałszerstwa" historii.


@Mannlicher: Ta teoria przeżywa swój renesans. Co prawda chyba nie przedstawia jej sie w topowych programach ( ale i w nich widziałem sugestię, że sprawa jest niewyjasniona) ale w tv i radiu goście programów takie tezy stawiaja. To samo widziałem na paru popularnych rosyjskich vlogach.
Teze oprócz komunistów propagują tez inne
@unstyle: Ucza ucza. Nawet kilka dni temu był program w którym mówiono jak to Rosjanie od setek lat ratują Europę i ciagle sa napadani. Bioracy udział w programie Polak zwrócił uwage, że to wybiórcze spojrzenie bo nie mówi o odebraniu państwowosci Polakom i jej aktywnym zwalczaniu. Prowadzacy powiedział coś w stylu, że to było dawno. Pomimo, że przecież sami chwilę wcześniej rozpatrywali fakty sprzed lat gdy im to pasowało.
@szurszur: Pewnie jeszcze uważa Stalina za jednego z największych bohaterów w historii Rosji.
@dertom: mogliby przez Litwę próbować jeśli by ich Litwini wpuścili. By dostać się na Słowację musieliby jechać przez Banderland czyli zachodnią Ukrainę, a banderowcy z pewnością żywych ich by nie wypuścili.
Pewnie jeszcze uważa Stalina za jednego z największych bohaterów w historii Rosji.


@galicjanin: No z tego co pamietam to w zszłym roku na stronie Nocnych Wilków ukazało się oświadczenie w którym zbliżone poglady zostały zaprezentowane. Zresztą w znalezisku do którego linkuje we wpisie, tez jest fragment jego wypowiedzi o Stalinie.

- Na Litwę ich nie wpuścili.
@szurszur: To dopiero głupota, czcić największego w historii ludobójcę swojego narodu, ale po nich można się było tego spodziewać. Czyli jeśli nie Polska to właściwie zostaje im jechać do Petersburga i na prom do Szwecji,a potem drogą lądową albo na prom do Niemiec o ile taki stamtąd odchodzi.