Wpis z mikrobloga

- da się czytać w słońcu

- zużywa mniej prądu


@haussbrandt: oczywiście że czytniki mają zalety, ale nie nadają się równocześnie do wielu innych rzeczy, jak ktoś ma tablet to nie spokojnie może czytać na nim książki.
  • Odpowiedz
@j3sion: Zgadzam się, że da się czytać książki na tablecie. Sam robiłem to przez jakiś czas, ale od kiedy mam czytnik, to widzę, że czyta się na nim dużo lepiej. Szczególnie pomaga to, że przy świecącym słońcu da się normalnie czytać. Na tablecie nie dało się tego robić w tramwaju (moje ulubione miejsce do czytania) ani w ogrodzie.
  • Odpowiedz
@j3sion: przyznaję się do błędu, ale nie wiem jak w takim razie wytłumaczyć to, że na LCD mnie oczy bolą jak muszę przeczytać dłuższy tekst a na czytniku z podświetleniem mogę czytać i czytać. :P
  • Odpowiedz
@rudy2007: dostosowanie jasności. Na czytniku jeśli używasz bez podświetlenia jest tak jak w otoczeniu. Wiele osób nie dostosowuje w ogóle jasności monitora, który często świeci na 100%, a często przy tanich monitorach nawet przy 0% jest za jasno. Może to być też efekt migotania, jeśli masz ledy i monitor używa PWM.
  • Odpowiedz
mit, biorąc pod uwagę że większość ludzi spędza czas przed komputerem, tv i tabletem i telefonem wiele godzin, praktycznie wszyscy mieliby popsute oczy. Nawet Kindle wprowadziło podświetlenie w czytnikach - to już nie psuje wzroku?


@j3sion: mirku dobrze rzeczesz, nawet powstała praca porównawcza na temat E-INK vs LCD http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22762257
  • Odpowiedz
@1984: Planuję zakup czytnika, ale muszę mieć podświetlenie więc 500zł trzeba szykować. Poczekam na gówniaka i 500+ bo telefon i tablet wystarczają, a tu zakup roweru, wakacje, kurs paralotniarski itp :D
  • Odpowiedz