Wpis z mikrobloga

Filmy - vlc


@paramite: nie rób sobie tego. odinstaluj ten syf, ściągnij paczkę kodeków cccp z media player classic i nie grzesz więcej.
Zamiast systemowego notatnika użyj programu notepad++
Jak masz laptopa i musisz monitorować temperaturę podzespół wraz z regulacją obrotu wiatraka polecam TPFanControl. A do monitorowania temperatury/użycia procesora w taskbarze polecam CoreTemp. Do monitorowania zużycia miejsca na dyskach WinDirStat. Nie znam przeglądarki zdjęc w win10, ale faststone image viewer jest
@breja: avasta używałem przez kilka lat, staczał się i już wiem, by go nie instalować na nowym systemie. Avast leży teraz wśród tego całego syfu "zwiększającego wydajność systemu".
@paramite: lol :D

teraz tylko deezer, ewentualnie jakieś inne spotifaje czy tidale.
legalnie, bez niepotrzebnego przechowywania tysięcy plików na dysku.

druga sprawa - antywirus. czy to na pewno jest konieczne?
mam win aktualizowanego od wersji vista do 10 i żadnych antywirusów i wirusów nie mam.
@stachowski: Pisałem tylko o systemowych zabezpieczeniach.
Żaden spotifaj czy inne, mam trochę muzyki w formacie flac, a nie jakaś chmura dzisiaj jest, jutro nie ma. Na tych serwisach nie ma też wielu utworów, które sam posiadam w bibliotece. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@paramite: Nic nie jest większym zabezpieczeniem niż Ty. Zaciemniony kod sprawia, że nawet najnowsze AV sobie nie radzą. Dlatego weź coś lekkiego, albo zostań przy defenderze. Nie otwieraj plików nieznanego pochodzenia, miej zaktualizowaną przeglądarkę bez flasha i z noscriptem + blockerem reklam (malwaretising).
Do flaców - foobar2000 ew. z płatnych jrive + jakiś dac ( ͡º ͜ʖ͡º)