Wpis z mikrobloga

Mireczki, znów wracam do Was z czadowym wózkiem. Od poniedziałku jeździł nią kolega z redakcji, teraz ja ukradłem mu ją na dwa dni. Nowa Mazda MX-5 z dwulitrowym benzyniakiem i okleiną, która sprawia, że wszyscy gapią się na ten samochód bardziej niż na Porsche 911 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pierwsze wrażenia: ciasno tu jak diabli, bardzo głośno powyżej 100 km/h i dosyć sztywno, ALE: jej nie da się nie kochać. Po kilkudziesięciu km widzę, że to jeden z tych samochodów, w przypadku których liczy się każdą godzinę w pracy, dzielącą od jazdy do domu. Wincyj napiszę pewnie wieczorem, jak już trochę nią pojeżdżę.

Zdjęcie tyłka w komentarzu.

#mazda #jdmboners

_________
**Jeśli chcesz poczytać więcej o pracy dziennikarza motoryzacyjnego, autach wszelkiej maści i fotografii samochodowej zachęcam do obserwowania mnie lub mojego tagu: #mzcars
Dziekan5 - Mireczki, znów wracam do Was z czadowym wózkiem. Od poniedziałku jeździł n...

źródło: comment_RpMFZwUV4dq32OcPMzH5aOugWJbAkuO0.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Kimchi: Więc spełnia swoje zadanie - jako auto prasowe przyciąga uwagę, jedna osoba nie jeździ nią dłużej niż tydzień (zazwyczaj). Dla Mazdy to jeżdżąca reklamówka ;)
  • Odpowiedz
@Kacc: 182 cm - ilość wystarczająca, ale nie jechałem jeszcze z otwartym dachem, więc nie wiem jak bardzo będzie urywać łeb. Natomiast po stronie pasażera po odsunięciu fotelu do tyłu brakowało mi trochę miejsca na nogi.
  • Odpowiedz
@Dziekan5: o #!$%@?, nie dość, że auto babskie, to do tego teraz stulejarskie, w chińskie bajki, maskara. Pasuje do kawału: z mx-5 jest jak z grubą laską. Fajnie się jeździ, ale wstyd się na mieście pokazać xD
  • Odpowiedz
@AllOver: ha. Pośmiali się. Nie wiem gdzie jest wstyd w jeżdżeniu MX-5. Dobrze jeżdżące auto za rozsądne pieniądze. Argument "bo to babskie ałto!" jest tak bardzo inwalidą.
  • Odpowiedz
@Dziekan5: Bo ta mx-5 wygląda źle w porównaniu z innymi mazdami. W waszej ankiecie zagłosowałem na Fiata. Jeśli jeżdżą tak samo dobrze, to na 10 przypadków dziesięć razy wybrałbym 124 spider.
  • Odpowiedz
@Dziekan5: świetne coupe/cabrio i to za bardzo dobrą kwotę. Stosunkiem ceny do jakości rozwala większość konkurencji. Dla mnie problemem jest tak jak napisałeś bardzo małe wnętrze i do tego dach materiałowy, dla mnie cabrio powinno mieć twardy dach, coś jak BMW seria 4, Mercedes SLK czy Megane CC. Zazdro, ale może sobie kiedyś kupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz