Wpis z mikrobloga

Ło panie nie wygląda to dobrze, aż jestem ciekaw czy tak się to rzeczywiście w praktyce robi - mam nadzieję że się jakiś budowlaniec wypowie, spróbuj może dodać jeszcze jakiś tag może #budownictwo ?
@eXe1987: @Qrka:
1. Zastosował minimalną liczbę łączników, czyli dwa. Czy to wystarczy? Czas pokaże.
2. Nie podpiera się jętek. Jętka działa na ściskanie i musi pracować samodzielnie. Podpierając dodajesz podporę na tej belce i zmieniasz schemat statyczny konstrukcji dachu. A to już jest zło.
@eXe1987: Dzwoń po kier-buda albo odpowiedniego inspektora. Takie łączenie nie jest dopuszczalne. Tego typu elementy łączy się na zamek ew. specjalnymi łącznikami.

Powiedz dev-owi żeby sobie wsadził te dwa wkręty w ... :-) Zajrzyj tu http://www.tb.resman.pl/bud/technikum/c05.pdf - strona 27 i późniejsze. Plus to, co pisał @Pommernstellung, działówka nie jest od podpierania konstrukcji dachu. Dach ma się opierać na elementach do tego przeznaczonych tj. murłata, słup, kalenica itd.
@splatch: tak właśnie myślałem. I muszę wiedzieć jak to ugryźć aby zrobić to dobrze. Ile taki inspektor lub kierownik budowy bierze za taką wizytacje? Może coś jeszcze poradzisz? Z góry wielkie dzięki
@eXe1987: Ciężko jest mi powiedzieć cokolwiek więcej, bo nie wiem jak wygląda Twój dach / projekt. Są różne rodzaje dachów i w niektórych jętki mają większe a w niektórych mniejsze znaczenie. Ich rolą jest rozłożenie sił rozpychających ściany kolankowe, na których są ulokowane murłaty. To nie jest tylko element dekoracyjny.

Tak, jak masz zrobione jest niezgodnie ze sztuką. Napisz czy był u Ciebie kier-bud czy devel się zreflektował sam. ;-)