Wpis z mikrobloga

Dzisiaj troche o tematyce uchodzcow a raczej bydla bo inaczej tych imigrantow sie nie da nazwac.
tl;dr


Tak wiec moja dobra znajoma pracowala na stolowce gdzie stolowali sie ludzie z roznych krajow w ktorych podobno trwa wojna, pracowala bo wytrzymala jeden dzien.
Pierwsze co ja uderzylo to smrod mimo, ze do namiotow i syfu ktory widziecie w relacjach z Calais jest tam daleko - nie chce za bardzo wchodzic w szczegoly bo na szczescie ominela mnie nieprzyjemnosc odwiedzenia tego miejsca, ale wierze na slowo.

Popularny rodzaj pracy tutaj to umowa na zastepstwo - podpisujesz umowe na zastepstwo z agencja pracy i czekasz, az gdzies beda potrzebowali kogos do prostej pracy (zmywak, wykladanie jedzenia, sprzatanie czy noszenie kartonow - ale to nie jest regula). Czekasz w domu, az ktos zachoruje, musi is do lekarza albo zwyczajnie jest na urlopie, a jak wiadomo robota sama sie nie zrobi.

Kolejna, ale o niej juz pewnie wiecie to brak szacunku dla kobiet. Niech zadna kobieta nie wazy sie zwrocic uwagi bo to z jak wielka morda ow przybysze wyskakuja zakrawa o pomste do nieba.
Goscie rozmawiaja miedzy soba lamanym angielskim i nie maja co robic przez caly dzien - bojki na stolowce sa na porzadku dziennym. A teraz najciekawsze - o co takiemu mozna zwrocic uwage.....
Wyobrazcie sobie - bar salatkowy - w pojemnikach pokrojone warzywa i owoce - poukladane w pojemnikach. W kazdym osobna lyzka / widelec do nakladania. Te bydlaki potrafia przyjsc sprobowac np jablko i ten sam widelec, ktorym probowali odlozyc do pojemnika z jablkami.
Co lepsze - nalozy sobie taki przybysz jedzenia - ok u nich bida - przeliczyl sie i nie moze zjesc. Myslicie, ze wyrzuci do kosza przeznaczonego specjalnie do tego ? ''Nic bardziej mylnego jak'' - te kreatury wrzucaja ten syf spowrotem tam skad wzieli z usmiechem na ustach.
Obiad wydawany jest o 16:00 - kolejka zaczyna sie ustawiac juz od okolo 13:00 - oczekiwanie towarzysze umilaja sobie burdami, bo co innego mogliby robic.

Maja wszystko zapewnione - nawet szkolenie jak zachowywac sie w innej cywilizacji bo to juz nie jest tylko roznica kulturowa - uwierzcie mi.
To, ze 80% to mezczyzni w sile wieku to tylko wisienka na torcie

#imigranci #uchodzcy i niestety #norwegia
#andrzejwtransporcie
  • 1