Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich !
Właśnie założyłem konto i kultura wymaga aby się przywitać i przedstawić
Więc tak nazywam się Krzysztof Hermanowicz i pracuje jako introligator.
Będę starał się zamieszczać znaleziska związane z książkami i wszystkim związanym z nimi, oraz przedstawić trochę prace introligatora.
Pozdrawiam.

#introligator
  • 131
@michalkosecki: U mnie raczej oprawy i renowacje na poziomie klasy średniej. Pan Tylkowski to już artysta i mistrz w swoim fachu. Gdy przeglądam jego prace to myślę sobie jak to jest zrobione. Wszystko prowadzi do wiedzy teoretycznej i praktycznej. Tu jeden błąd przy złoceniu lub wklejaniu i cała oprawa do kosza. Praktyki i wyczucia nic nie zastąpi. U mnie też wychodzą fajne rzeczy
Pobierz introligatorhermanowicz - @michalkosecki: U mnie raczej oprawy i renowacje na poziomi...
źródło: comment_f0hSrKKW1JZX6qSDFW50iYFhM1ESmwVd.jpg
@introligatorhermanowicz: uważam, że ten segment rozbije się na masówki (koszt produkcji poniżej 5-10 zł) i takie, które będą zyskiwać na wartości w czasie (sam mam kilka takich książek, cena okładkowa 50-100 zł, obecnie nie do kupienia poniżej 200-300 zł w dobrym stanie - nie wspominając o droższych), które z czasem będzie się chciało chronić bardziej lub podbijać ich cenę - i wtedy z pomocą przyjdzie introligator. :)
@introligatorhermanowicz: btw. brakuje mi wśród introligatorów zryczałtowanego cennika usług. wiem, że to sprawa indywidualna, ale przynajmniej widełki dla większych zamówień. ot, np. mam księgozbiór i np. dzieła Pratchetta chcę sobie oprawić jednolicie. albo mam 10 książek i zastanawiam się, na ile skroi mnie introligator. :)