Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
1. Nie chcę nikogo obrażać, ale czy magister psycholog jest w stanie wyleczyć z depresji i innych zaburzeń? Poszedłbym do psychologa, ale u mnie sami magistrzy i żadnego doktora, nie wiem czy źle na to patrzę? Wyleczył kogoś psycholog który był "tylko" magistrem? Najlepsze, że sam rzuciłem studia a jeszcze tak patrzę na to głupio, heh :(
2. I jeszcze jedno: jeśli mam fizyczne objawy zaburzeń psychicznych(niestety wolę nie mówić jakie) i psychiatra zalecił mi terapię (+leki), to faktycznie sama terapia wyzbędzie się ze mnie zaburzeń i tych objawów fizycznych? Możliwe to?
#depresja #nerwica #psychoterapia #psycholog #psychiatria #terapia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Magromo
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: leki + terapia -to ma potwierdzoną skuteczność w badaniach naukowych; samodzielnie leki (usuwają skutki) lub samodzielna terapia (prawdopodobnie nie będzie skutecznie usuwać przyczyny psychospolecznej bez "zaopiekowania" przyczynami biologicznymi)

co do tytułu naukowego psychologa- lekarz psychiatra leki; psycholog (lub certyfikowany psychoterapeuta, który najczęściej też ma tytuł mgr) -> terapia; doktorzy psycholodzy to najczęściej osoby zajmująca się pracą naukową, niekoniecznie praktyczną pracą kliniczną
OP: @zima65: Tzn. byłem u psychiatry, on przepisał leki i dał skierowanie do psychologa i powiedział, że następna wizyta dopiero za 3 miesiące. :| Kiedyś jak próbowałem się leczyć to też tak było, psychiatra chciał mnie widzieć tylko na kontrole, a tak to miałem chodzić na terapie do psychologa.

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
Wołam obserwujących:

OP: @zima65
Byłem u psychiatry. Przepisał leki i skierowanie do psychologa i powiedział, że następna wizyta za 3 miesiące. :/ Kiedyś też tak chodziłem do innego i psychiatra tylko chciał żebym chodził na wizyty kontrolne raz na 2 miechy a tak to do psychologa chodził

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
Wołam obserwujących:

OPek: @zima65
Byłem u psychiatry. Przepisał leki i dał skierowanie do psychologa. Powiedział, że następna wizyta za 3 miesiące. Kiedyś się trochę leczyłem u innego psychiatry i też chciał tylko, żebym wpadał raz na 2 miesiące na "kontrole" a tak to chodził do psychologa.

jeśli zdubluję post to sorry ale coś się sypie ten skrypt chyba

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: sokytsinolop
Wołam obserwujących:

@AnonimoweMirkoWyznania: Akurat ja jestem doktorem psychologii, ale na to pytanie odpowiem tak: oczywiście że magister psychologii ze specjalizacją kliniczną może wyleczyć z depresji i wielu innych przypadłości psychicznych. Skuteczność zależy tu od wiedzy (to warunek konieczny), ale też i uzdolnień danej osoby. Polecam terapeutów z doświadczeniem. Odradzam osoby bez przygotowania psychologicznego aspirujące do prowadzenia terapii.