Wpis z mikrobloga

Jak ogarnąć ten handel ? O ile jest tu coś do ogsrniecia
Ogólnie mam 9 merchantów


I 1 zbiera hajs z english channel bo gram anglią i zbiera nieco ponad 70zł
Reszta przekazuje ten trade power w każdym innym zdominowanym przeze mnie szlaku.

Dobrze to robie ?

I tak przy okazji jak mniejwiecej armie ustawiać, jakie proporcje ?
Np mam mieć armie 50tys to jak rozdzielic , ile piechoty ile kawalerii i artylerii?
Teren europa zachodnia więc silne forty niektóre

#eu4
  • 8
@Pomaraczowy: Jeśli chodzi o handel, to wydaje się ok. Anglią raczej nie ma powodu do przenoszenia centralnego ośrodka handlowego.

Upewnij się czy z pozostałych kierujesz kasę w dobrym kierunku.

Z armią nie pomogę za bardzo, bo sam aż tak dobrze się na tym nie znam (wolę kwestie ekonomiczne). Ogólnie, to piechoty powinno być tyle ile wynosi rozpiętość lini (zapomniałem jak się ta wartość nazywa po angielsku), a artylerii z każdym techem
@MrPen: czyli jak kieruje trade power gdzie indziej niz tam gdzie zbieram nic z tego nie mam ?

I nie wiem też jak z tą armią zupelnie zazwyczaj boty mają najwiecej piechoty i mniejwiecej po równo kawalerii i artylerii ale np widziałem kątem oka jakiegoś mirka co miał chyba piechoty 2x więcej co kawalerii i artylerii tyle co piechoty
@Pomaraczowy: Jeśli kierujesz handel w innym kierunku, niż do głównego ośrodka (w Twoim przypadku english channel), to nie zbierasz kasy z tego nodu. Możesz kierować handel pośrednio tworząc cały szlak który i tak skończy się w Twoim centrum.
@Pomaraczowy: co do wojska to trzymaj proporcje 2x/x/1-3x i wraz z czasem zwiększaj ilość arty, jeśli jest jakaś ważna bitwa, wróg porusza sie 1 armią to 2x/x/ i arty tyle ile masz width na mil tech, 3x to twój obecny max width, do x piechoty i kawalerii daj jeszcze z partie rezerwy

przykład: twój obecny width na mil tech to 24: max siłe osiągniesz
16 piechoty/8 kawalerii/24 arty

przez to że
@Pomaraczowy: to jest rozwiązanie najbradziej smiercionosne, opisalem ustawienie wojsk, ktore pomijajac budzet i inne osiagnie najwieksze spustoszenie, normalnie ma sie mniej arty, ja zwykle mam 2x/x/1-2x, a dodatkowy x arty dobieram do glownej armii jak bije sie z kims bardzo silnym, reszta armii jest wtedy zdecydowanie uszczuplona i w wiekszosci pozbawiona artylerii