Wpis z mikrobloga

Przemyślenia kowzana. Trochę jako refleksja po napisaniu ostatniego posta o #fastford i filmu, który do niego załączyłem. To nie samochody, nie konstruktorzy, nie kierowcy doprowadzili do końca grupy B. To absolutny brak zabezpieczeń dla kibiców, wydzielonych stref, gdzie można stać oglądając rajd, zabił tę grupę.

Gdyby ktoś kiedyś chciał zbijać tęgi hajs na rajdach, powinien ustawić publiczność 70 m od trasy przejazdu, postawić bariery energochłonne w newralgicznych miejscach, wykorzystać wszystkie nowe media do transmisji dla kibiców i pozwolić konstruktorom znów budować potworki.

Widowiskowość obecnych rajdów jest nieporównywalna z tym, co działo się 15 lat temu. Teraz oglądając relację z rajdu mam wrażenie, że patrzę na wyścig torowy, gdzie każdy zakręt to kolejna setna czy dziesiąta sekundy. Zawody dla chirurgów drogowych.

Long story short, niech jakiś Gates albo Abramowicz otworzy formułę wyścigową, gdzie producenci i kierowcy będą mieli hajs,gdzie publiczność będzie daleko od trasy, gdzie pojazdy będą zbudowane według wszystkich możliwych norm bezpieczeństwa i... Dajmy wolną rękę konstruktorom ograniczając tylko pojemność maksymalną i czas postoju w pitstopie. Niech po trasach rajdów znów jeżdżą potworki z dociskiem aerodynamicznym przy 160 km/h przekraczającym masę samochodu.

Wtedy będzie na co patrzeć.

#przemyslenia #motoryzacja #samochody #rajdy #wyscigi
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kowzan: jak narazie to nawet porządnie nie działa wrc+. Nie ma czasów live, ani on boardow live podczas osu. Ograniczono do minimum relacje wrc na yt. Będziesz miał porządne jak sobie zapłacisz. Transmisja powerstage jest często przycinana. Wrc2 słabo promowane. Bieda z nędza.
  • Odpowiedz
jak narazie to nawet porządnie nie działa wrc+


@Promozet1: ototo. Kiedyś wykupiłem wrc+ z myślą, że będzie prawdziwa relacja wideo na żywo, a tu tylko mapka live i tyle, reszta pojawiała się w później. Trochę złą drogę obrali, bo nie tego się spodziewałem płacąc ponad 20 złotych za miesiąc.
  • Odpowiedz
@kowzan: Nowe zmiany w WRC mają zwiększyć moc samochodów i chyba będzie to poziom niegdysiejszej grupy B. Tyle, że przez te 30 lat dokonał się ogromny postęp techniczny i w zasadzie teraz to będzie i tak niewiele.
Myślę, że samochody do rallycrossu mogłyby wyjechać na OSy pod odpowiednim przygotowaniu. Mam wrażenie, że właśnie Rallycross ma teraz to, czego brakuje rajdom - olbrzymią moc samochodów, widowiskowość, emocje do samego końca, łatwość
  • Odpowiedz
@NieMogeSieZarejestrowac: moim zdaniem brakuje tylko i wyłącznie dostarczenia ekwiwalentnych emocji ludziom przed tv w postaci relacji live. Jak nikt tego nie możę oglądnać w tv to jakim cudem to ma przyciagnac kapitał. Trzeba takiego promotora jak w F1
  • Odpowiedz
@kowzan: Trzeba dodać, że rajdy poszły w kierunku F1. Zamiast stawiać na widowiskowość i emocje, poszły w kierunku efektywności i perfekcyjności. Dla kierowców to nadal jest wyzwanie, może jak nigdy dotąd, ale kibiców nuda.
Kubica w jednym wywiadzie mówił, że ściganie się na pewnym poziomie przestaje sprawiać frajdę(frajdę z jazdy), a w innym wywiadzie mówił, że na szczęście F1 może oglądać zza kierownicy, bo zza telewizora się tego nie da
  • Odpowiedz
@Promozet1: To prawda, tyle, że rajdy są wyjątkowo trudne do relacjonowania. Same onboardy to mało, widok z zewnątrz jest ciekawszy, a na to trzeba by całkiem sporo kamer, dronów i operatorów, żeby ogarnąć całe odcinek. No i nie da się ukryć, że dla kibiców ważne są poślizgi, ratowania, hopki, itd, niż perfekcyjna jazda. A to niekoniecznie koreluje z oczekiwaniami kierowców i zespołów.
  • Odpowiedz
@NieMogeSieZarejestrowac: kiedyś leciały relacje na tv4 z rajdów, komentował Borowczyk (nie na żywo), leciało to późno bo w środy koło północy i oglądało się przyjemnie. Latają helikoptrami czy dronami nad trasą nagrywając wszystko więc czego nie puścić tego na żywo? Jak jest rajd Monte Carlo czy Walii to jakoś jest w ich telewizji relacja na żywo. Zostaje oglądanie onboardów na wrc+ i livetiming, a to za mało.
  • Odpowiedz