Wpis z mikrobloga

Pany, mam pytanie dot projektu pieca chlebowego. Obmyslilem sobie takie cos jak na rysunku (robiony w wordzie, nie smiac sie!). Pytanie mam o... komin. Nie chce go dawac na samej gorze, bo uwazam ze beda spore straty ciepla. Czy moze byc w tylnej scianie komory, powiedzmy na wysokosci szczytu luku otworu wejsciowego do komory? przod I tyl komory to katy proste 90', komora w przekroju bocznym prostokatna, w przekroju przednim polokreg. Mam nadzieje ze rysunek jest jasny. Jakies rady, plusy, minusy?

#wedzenie #chleb #chlebdomowy #piecchlebowy #budownictwo
kwakwa - Pany, mam pytanie dot projektu pieca chlebowego. Obmyslilem sobie takie cos ...

źródło: comment_RPmWAf1gkdho2twoQUtPO4rg5H7EOuZk.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@geuze: niby tak, ale tam jest komora kulista, moja jest w formie prostokata. Zasada działania wydaje się podobna do mojej (nagromadzenie ciepła w kopule powyżej tunelu komina.
  • Odpowiedz
@btksp6: luuuuuuu widzę że projekt na pełnej kuhwie :)
Tzn u mnie jadę po kosztach, ale widzę już zasadę działania, będzie zbliżona do mojej, raczej pomine kanały dymne idące po szczycie komory :) dzięki za info, fajnie że wymiary sa. Czyli 30cm wys wewnętrznej styka.. hm.
Piszą tam jeszcze o zamykaniu kanałów dymnych na czas pieczenia, wydawało mi się że chleb się poci, i gdzieś ta wilgoć musi uciec? A
  • Odpowiedz