Wpis z mikrobloga

Jako że zbliża się okres matur postanowiłem zrobić ankietę, co mirki myślą o obowiązkowej maturze z matematyki. Standardowo dyskusja w komentarzach.

Czy matura z matematyki powinna być obowiązkowa?

  • Tak i jest dobrze. 49.9% (262)
  • Tak, ale trudniejsza. 28.2% (148)
  • Tak, ale łatwiejsza. 5.5% (29)
  • Nie, nie powinna. 16.4% (86)

Oddanych głosów: 525

  • 6
@kurczaczak: Widziałem na własne oczy jak po maturze z matmy, ludzie w krótkim czasie nic z niej nie pamiętają. 3 lata sprawdzianów w LO czy technikum w zupełności wystarcza. Dodatkowy końcowy obowiązkowy egzamin z matmy jest bezsensu. Jak ktoś chce iść w kierunku humanistycznym to logarytmy i funkcje są mu niepotrzebne. Powinien skupić się na historii i języku. Większość osób po samej maturze i tak wykonuję proste prace. Powinien być wybór
@kurczaczak: Ja nie rozumiem, jak można nie zdać matury z matmy. Miałem 100% z podstawy.
Uważam natomiast, że matura z Polskiego powinna być zaniżona, bo miałem 1% ponad połowę i dzięki temu nie dostałem się na studia za granicą.
@crystaldragon: W drugą stronę to tak samo działa. Czytanie bajeczek rodem z Mody na sukces bez umiejętności ścisłego myślenia robi z ciebie kalekę w ogarnianiu ciągu przyczynowo skutkowego.

Jeżeli 2+2=4, to tak jest. Jeżeli 2+x=4, to x=2. Jeżeli mamy f(x)=2+x i f(2)=2, to f(2)=4. Innymi słowy jeżeli coś jest czemuś równe, to jest to faktem niepodważanym, że jest takie same. Do rozwiązania pewnego problemu trzeba zidentyfikować czynniki wejściowe, może i te