Wpis z mikrobloga

Kto choć raz miał stawiane bańki ten plusuje!
Moja ciotka lvl 66 po 2 tygodniach "zdychania" na jakieś wiosenne przeziębienie, poprosiła mnie, żebym postawił jej bańki. Od lat tego nie robiłem, ale doświadczenie zdobyte na rodzinie mam niemałe :)
Drogie Mirki - życzę Wam zdrowia!
Nie dajcie się nagonkom marketingowym i liście zakupów na lekarskiej recepcie! Nie niszczcie organizmu nadmiarem chemii przy byle infekcji, a już na pewno unikajcie antybiotyków, gdy nie są konieczne.
#zdrowie #medycyna i trochę ##!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
WooSan - Kto choć raz miał stawiane bańki ten plusuje!
Moja ciotka lvl 66 po 2 tygod...

źródło: comment_UMq7XLQHulDxxIbipto96mgyJFg1mBzu.jpg

Pobierz
  • 220
@WooSan: polopiryna plus trochę spirytusu i wsio jeśli chodzi o grypę

Nawet po operacji żeber dostałem raz ketonal a w domu tylko raz ibuprom na rehabilitacji. I szybciej wróciłem do formy.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@WooSan: mireczku nie ma co tak spinać nie wiesz, że każdy Polak a w szczególności ten w Internecie to ekspert,....
a jak ktoś nie chce wierzyć w medycynę naturalną to niech nie wierzy, każdy ma swoje zadnie i rozum i te publikacje (sfinansowane z pieniędy wielkich wytwórni leków) XDDD

@appo_bjornstatd: wiesz co ja mowie ludzia jak mnie pytaja o homopatie, banki, rozne azjatyckie odmiany medytacji itd.? Ze nie nauka nie ma dowodow ze to dziala i ja osobiscie nie popieram, ale jesli danej osobie pomaga, lepiej z tym sie czuje to niech to robi. Nieraz nie dodaje pierwszego czlona zdania zeby oszczedzic sobie nerwow.
@WooSan: przeciez z tego co mowia banki to jakis mit wsrod januszy, tak jak tarot i reszta tej magii.Tylko pozniej wlasnie tak plecy czlowieka wygladaja jakby ktos go znakowal jakims shitem
@skyluker: To ja tyle komentarzy produkuję, starając się jak najbardziej obrazowo wytłumaczyć, że medycyna akademicka nie uwzględnia tego jako terapii, a Ty się mnie pytasz czy tego w książce od pedów nie ma...
A jak myślisz?
Działanie podciśnienia i temperatury wywoływane przez bańki prowadzi do powstania miejscowego odczynu zapalnego, który w efekcie aktywuje peryferyjnie ulokowane monocyty/granulocyty.


W skrócie - bańki pobudzają ciało do większej produkcji mikroorganizmów w naszym ciele. Raka tym nie wyleczymy, ale z przeziębienia raczej można szybciej wyjść.

Zamykam gówno burzę. B)
@Vitru: Na początku nicku użyłem, aby sieknąć się na sam dół, więc sorka za zawołanie wcześniejsze. Dlatego post pierwszy usunąłem, i na nowo dałem, już bez zawołania.

Poczytałem, i jednak nie zmienia to tego, że bańki lekko pobudzają nasz układ. Nie mówię, że jest to panaceum, tylko że w połączeniu z lekami może dać szybszy, wyczekiwany efekt wyleczenia przeziębienia. To tyle.

EDIT. Oczywiście tylko wtedy, jeśli bańki są odpowiednio postawione.