Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie jest mi ktoś w stanie powiedzieć co złe jest zrobione? Kładę aktualnie płytki betonowe na ścianę. Problem jest taki, że nie chcą się ładnie trzymać. Ściana kilka dni temu była pomalowana jakąś farma. Ja natomiast pomalowalem ja uni gruntem i chciałem położyć płytki. Zrobiłem zdjęcie jak wygląda płytka po oderwaniu bez większych problemów. Chciałem dodać, że schnie to już koło 20 godzin.
# budowlana
hidedeepinside - Witam serdecznie jest mi ktoś w stanie powiedzieć co złe jest zrobio...

źródło: comment_pE0yzVTqEsVU50sq7HBFe9AbUgepUDxX.jpg

Pobierz
  • 37
@hidedeepinside: po pierwsze - jest napisane.
Po drugie. Jeśli płytka jest lekka i bez problemu ją zarysujesz od wew. strony to jest z gipsu. Możliwe że opis jest dla wszystkich produktów firmy.
@hidedeepinside: Zazwyczaj jest tak, ze producent kamienia, ma tez w ofercie kleje. Jesli farba odchodzi latwo, to bym zdrapal, papierem sciernym zmatowil sciane, zagruntowal jeszcze raz, pomalowal i kupil klej do plytek w worku.
@nvmm: jak poszedłem do sklepu wytlumaczylbym, że te płytki są betonowe to właśnie taki klej mi facet polecił :( a odnośnie kleju do zrobienia to z tego co widziałem to za dużego wyboru w angielskim B&q nie bylo
@hidedeepinside: w takim razie faktycznie jest betonowa.
Ja bym to kleił na Sporo No1 albo Keraflex maxi s1. Kleje z wysokiej półki z dodatkiem polimerów.
Są jeszcze kleje szybkie czyli po 4h można fugowac np Adesilex p9 Express. Średnia półka ale za to szybko wiąże i powinien wystarczyć
@hidedeepinside: przyznam że nie znam tych które pokazałeś. Zauważ że kleje maja swoje czasy. Jeśli kleiłes dziś i dziś odpada to się nie dziwię. Przyklej jedną i poczekaj zalecany przez producenta czas i wtedy zobacz. Jeśli te 3 są na ten biało niebieski klej i nie odpada to klej na niego.
Płytki najlepiej się klei na gołą ścianę bez farby. tylko grunt. grunt jest po to żeby podłoże nie wchłonęło za
@Maglite: wziąłem ze sklepowej półki dwa wiaderka identycznego kleju, zalecanego przez producenta gipsowych cegiełek. Jakieś trzy tyg po zakupie zacząłem kleic cegiełki, na pierwszym wiaderku nie chwytaly ściany, odpadały po ok dwóch minutach. Okazało się że termin minął jakieś dwa tyg wcześniej. Drugie wiaderko miało jeszcze termin ok i na nim kleiło się bez problemu. To co brakło przykleilem klejem do płyt gipsowych.
@lord_pl: uważam że czysty przypadek a może data była już kiedyś zmieniana. Częsty sposób sprzedawców co by nie tracić na towarze. To nie jest tak że 5 kwietnia jest termin ważności i klej jest ok a 6 kwietnia klej już się nie nadaje. No a 2 tyg to nie jest dużo dla takiej chemii.
Tak samo jest z innymi produktami min. spożywczymi. Data nie powoduje że po jej przekroczeniu produkt się
@lord_pl: do gipsowych płytek stosuje się klej gipsowy. Nic lepszego i odpowiedniejszego nie znajdziesz. Nie jest drogi więc warto kupić. Nie wiem jak będzie się kleic gipsowa płytka z tym co masz. Bo na to co masz jeśli faktycznie jest to fuga to ja bym nie kleił. Nie jest to produkt do tego przeznaczony.
Tylko po co zmieniać płytki. Jeśli podobają Ci się te co masz to kup klej do płytek