Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie jest mi ktoś w stanie powiedzieć co złe jest zrobione? Kładę aktualnie płytki betonowe na ścianę. Problem jest taki, że nie chcą się ładnie trzymać. Ściana kilka dni temu była pomalowana jakąś farma. Ja natomiast pomalowalem ja uni gruntem i chciałem położyć płytki. Zrobiłem zdjęcie jak wygląda płytka po oderwaniu bez większych problemów. Chciałem dodać, że schnie to już koło 20 godzin.
# budowlana
hidedeepinside - Witam serdecznie jest mi ktoś w stanie powiedzieć co złe jest zrobio...

źródło: comment_pE0yzVTqEsVU50sq7HBFe9AbUgepUDxX.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@hidedeepinside: Plytka ma za gladla powierzchnie i klej nie lapie, zdrap ja troche szczotka druciana, albo tarka/heblem do plyt gipsowo-kartonowych. Kolega wyzej tez dobrze prawi. Ten plaster na ścianie byl suchy?
  • Odpowiedz
@hidedeepinside: kiedyś kleilem gipsowe cegiełki i też odpadały, okazało się że klej był przeterminowany o tydzień czy dwa. Przykleilem na klej do płyt gipsowych i trzyma bardzo dobrze, moje cegiełki również miały dość gładka powierzchnie
  • Odpowiedz
@hidedeepinside: Nie znam się, to się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ściany klej się trzyma a twoich płytek nie. Czy nie jest tak, że płytka betonowa odciąga wodę z zaprawy?
Namocz płytkę...
  • Odpowiedz
@lord_pl:
to że klej jest przedterminowy o 2 tyg. Nic nie zmienia. Może być przedterminowy o rok i też spełni swoją funkcję. Wystarczy że byl przechowywany w suchym i ciepłym. Jedyne co to moga być zaburzone czasy schnięcia. płytki w kuchni na ścianie i podłodze mam na kleju po terminie równo 24 m-ce. Nic się nie dzieje i dziać nie będzie. Wiszą już 3 lata.
@hidedeepinside: Te płytki że zdjęcia
  • Odpowiedz
@hidedeepinside: Nie wiem co Ci doradzic, bo jak ten drugi sie nie sprawdza, to nie ma sensu, zeby nim kleic, ale zas to pierwsze, to po prostu fuga, ale skoro trzyma... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nastepnym razem nie kupuj gotowych, lepiej i taniej mieszac sobie samemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pacjent: w sklepie, którym byłem gość tak wychwalal ten klej, że musiałem, że sam przyjdzie i mi to ułoży żeby udowodnić jaki jest super. Nie wiem co robić, bo przy podłodze to mnie mało interesuje nawet jak spadną, gorzej, bo kładę też nad telewizorem...
  • Odpowiedz