Wpis z mikrobloga

@meokong: Przecież mówiąc o reartdecoizacji Prudentiala mam właśnie na myśli to, że przywraca się mu teraz przedwojenny styl. Gdyby przed wojną nie był perłą art deco (oczywiście na polskie warunki bo do wieżowców z USA to mu było daleko) to bym nie pisał o REartdecoizacji, prawda?

A porównywania CAŁKOWITEJ przebudowy do robienia DOBUDOWKI w odmiennym stylu to nie będę komentował.
My w Poznaniu mamy pruski zamek, lubimy go, wykorzystujemy i się chwalimy, ze to ostatni zamek w Europie wybudowany dla aktualnego władcy. Też przecież przypomina o nieciekawej historii zaborów. Zamiast dyskutować czy burzyć, lepiej umyć Pałac Kultury, to już jest symbol Warszawy.
Tutaj poznański zamek w czasie czyszczenia.
dondon - My w Poznaniu mamy pruski zamek, lubimy go, wykorzystujemy i się chwalimy, z...

źródło: comment_S2k9fGsRgz85Gg1eY90t47aZjYZmpKqM.jpg

Pobierz
@pijanstwo: Kino, Sala Wielka (chyba najlepsza koncertowa sala w Poznaniu nie licząc filharmonii bo to inna bajka), wystawy, wykłady, Ethno Port, festiwal dokumentów itp., kawiarnia, kluby dostępne z ulicy. Chciałbym żeby w Poznaniu odbywało się dużo więcej kulturalnych wydarzeń, ale nie można powiedzieć, że w Zamku nic się nie dzieje. Jasne mogłoby być więcej wydarzeń, zwłaszcza dobrych koncertów w Sali Wielkiej. Natomiast ta cisza i spokój gdy się wchodzi do zamku
Czy ja jestem jedyną osobą której bardziej podoba się obecny PKiN w surowym, ciemnym kolorze, niż ten świeży, świecący się jak psu jaja? Wyobraźcie sobie, jak potwornie taki budynek musiał razić w oczy w słoneczny, bezchmurny dzień, i to w promieniu kilku kilometrów. Swoją drogą, to zdjęcie świetnie pokazuje megalomanię tej inwestycji, w sytuacji gdy cała stolica leżała jeszcze w gruzach, nie wspominając o innych miastach, przeznaczono gigantyczne środki na budowę obiektu
@Nebayh: Bardzo smutny widok. Wczujcie się co czuli mieszkańcy Warszawy, kiedy nie mieli często dachu na głową, miasto w ruinie, wszystkiego brakuje a tu się pyszni taki ogromny fallus Stalina i jasny przekaz kto tu teraz rządzi. Dołujący widok. Go nie trzeba odnawiać, trzeba zabudować, ukryć, zmniejszyć znaczenie.

http://futuwawa.pl/koncepcja_rozwoju_scislego_centrum_warszawy__bohdan_paczowski,_paul_fritsch,_stanislaw_berbec,_artur_slabiak-project-pl-440.html