Wpis z mikrobloga

Ech, przygoda dobiegła końca...

Świetna gra, która do samego końca (przez dobrych 60 godzin, jeśli dobrze liczę) trzymała poziom, którego życzyłbym sobie we wszystkich współczesnych #crpg. Jestem książkoholikiem ze sporym stażem i fabuły gier rzadko mi imponują, ale fabuła #arcanum zadziwia złożonością i może się podobać a kreacja świata jest po prostu genialna (zarówno w warstwie pomysłu na uniwersum, opartego na polaryzujących się biegunach magii i technologii, jak i konkretnej geografii, socjologii, postaci etc. - tam się po prostu chciało przebywać /wędrować /rozmawiać /eksplorować). Nie odczułem też nużącego mnie często efektu przegadania, dobrze wyważono tekst i akcję.

Jeśli trzymacie gdzieś na zakurzonej półce - naprawdę polecam odkurzyć!

Jedyna rzecz, której nigdy nie wybaczę twórcom, to że w całym Arcanum nie ma żadnego bankiera, u którego można by - gdzieś na początku zabawy - wziąć mały kredycik na statek. Cóż to by była za wygoda! ;)

#staregry #troika #gry
kurp - Ech, przygoda dobiegła końca...

Świetna gra, która do samego końca (przez d...

źródło: comment_phDZ4Yf3iN1Ju7RQP1wYp7nWnm8C66kD.jpg

Pobierz
  • 12
@Bethesda_sucks: Zabijanie sklepikarzy byłoby niezgodne z zasadami mojej postaci. Nigdy chyba nie przeszedłem erpega nikim złym, ja tak nie potrafię :) Wskazówka zło-dobro szybko oparła się o prawe maksimum i tak już zostało do końca. Potem to nawet mogło urwać skalę, bo jak robię się zamożny, to mi jeszcze przybywa altruizmu ;) Wkurzałem się np. że musiałem wziąć od kogoś pieniądze za pewien lek, nie było innej opcji, porażka ( ͡
@DrakePL: Niektóre nowe również, ale to tyczy się już tylko gier indie. Szczególnie polecam Age of Decadence, ale Serpent in the Staglands i Underrail też są dobre. Z Kickstarterowców najbardziej podobało mi się Wasteland 2 i Divinity Original Sin (PoE to moim zdaniem niewypał), ale jednak to nie ten sam poziom co te 3 gry indie (szczególnie AoD).
@Bethesda_sucks: Czuję się teraz jak dinozaur. Co ciekawe, nie wgłębiałem się w te tytuły [oprócz Wasteland 2] a moje przeżycia dotyczą gier z początku XXI wieku; Fallout, Jagged Alliance, Arcanum, Wasteland czy Cultures, HoM&M oraz Soldiers Ludzie Honoru jeśli chodzi o rzut izometryczny; nie zapominając o Gothicach czy TESach.

Teraz dopiero człowiek może poczuć że jest zwyczajnie stary.
@DrakePL: Mam podobnie. W/w tytuły jeszcze niedawno nic mi nie mówiły, za to Twoje - owszem :)

Zamiast się łamać, pomyśl o tym w ten sposób - nie dość, że masz sporo fajnych tytułów do odświeżenia miłych wspomnień, to jeszcze w ciągu ostatnich paru lat powstało nieco wartych uwagi nowości, które grzecznie czekają na Ciebie :D
@DrakePL: Wasteland 2 niedawno wyszedł w nowej wersji - Director's Cut i jest o wiele, wiele lepszy. Można wręcz powiedzieć, że to inna gra - bardziej rozbudowana i lepiej się prezentująca. Divinity Original Sin też ma ulepszoną wersję, gra wygląda ładnie i ma doskonały system walki.

Poza tym tak jak @Bethesda_sucks polecił, z tym że może wstrzymałbym się jeszcze z Underrailem ze względu na kolejne patche i dalszą rozbudowę gry (developer
@DrakePL: Z erpegów to przede wszystkim Age of Decadence (SitS i UR też warto obadać), które wspomniałem. Wszystkie te gry mają dema na Steamie więc sugeruję się z nimi zapoznać przed kupnem. Poza tym tu masz listę najlepszych erpegów: http://www.rpgcodex.net/content.php?id=9453

Z innych gier to zależy co lubisz, mi podoba się seria Batmana (Arkham Asylum, City, itd.), GTA też jest w miarę (niedługo ma wyjść Mafia III), no i jest polski Wiedźmin.
@DrakePL: z czasów dinozaurów to sporo tytułów było godnych polecenia np. Europa 1400: The Guild - fajna gra ekonomiczna z elementami RPG, Seria Dark Forces/Jedi Knight z fpsów, Constructor ze strategicznych (ma wyjść remake niedługo). Dobrą listę erpegów dał Bethesda_sucks.

Tak samo jak on nie gram zbyt wiele we współczesne tytuły. Z tych nowszych, godnymi uwagi są:

1. Legend of Grimrock 1 i 2 - tradycyjne dungeon-crawlery w nowym wydaniu,
2.