Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady zakupowej. Ojciec chce monitorować swoje miejsce parkingowe z okna (kilka razy w roku go obijają, wcale mu się nie dziwie) i zastanawia się jaki sprzęt (z AliExpress lub podobnych) kupić.

Chodzi o nagrywanie w pętli 24-godzinnej, z sensowną jakością nagrania również w nocy. Myśleliśmy o postawieniu zwykłego dashcama, ale nie wiemy na co się zdecydować. I tam chyba zapętlenie nagrywania jest kilkuminutowe, a nie 24-godzinne.

Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie?

#aliexpress #gearbest #ibuygou
  • 11
@jac76: tylko trzeba uważać, aby nie kupić chińskiej wersji, bo będzie współpracowała tylko z chińską apką. Wtedy trzeba będzie szukać wersji tłumaczonej, albo wgryzać się w robaczki. Natomiast sama kamerka daje niezły obraz.
@hops: zastanów się nad dyskiem sieciowym. Ja mam synologic i tam jest rejestrator CCTV wbudowany. Do tego kamera IP jakakolwiek i będziesz miał rewelacyjny system. Jak potrzebujesz wiedzy z zakresu to wal na priv. W wolnym czasie Ci odpowiem na pytania techniczne.
@Miecz12: wykrywanie ruchu bardzo się przyda, bo możesz monitorować tylko fragment z klatki obrazu przechwyconego przez kamerę. Dodatkowo jest harmonogram pozwalający ustalić o których godzinach ma działać nagrywanie. W najprostszym przypadku wystarczy kamera z gniazdem na kartę pamięci, ja jednak polecam kamerę+dysk sieciowy. W tym przypadku zapis będzie można szybko przeglądnąć na dowolnym urządzeniu podpiętym do lokalnej sieci. Dysk będzie mógł posłużyć też jako lokalny backup/chmura.
@jac76: Bo jest świetna. Jest kilka wersji różniących się czułością (te najtańsze chyba nie dają rady w nocy nagrywać), ale w tych pieniądzach jest to bardzo dobry sprzęt.