Wpis z mikrobloga

Dzwonie do Playa.
- Dzień dobry, czy ten internet LTE to nielimitowany jest?
- Tak, nielimitowany.
- Ale tak całkowicie nielimitowany, jak ściągnę 2TB to też będzie ok?
- Jest nielimitowany ale po 100GB ściągniętych danych prędkość spada do 1Mbit.
- Czyli jest limitowany tak?
- No jest nielimitowany, ale po 100GB włącza się limit.

Za te kłamliwe reklamy ktoś powinien im się do dupy dobrać.
  • 56
  • Odpowiedz
@Adasi: Mam tą usługę już od jakiegoś roku. I tak naprawdę nie zwalniają po 100 GB. Zwalniają tylko jak ktoś strasznie przesadza w godzinach o których jest największy ruch wtedy włączają stały lejek na 2mb (czyli rzeczywista prędkość to 256kb/s). Mi zwolnili tylko kilka razy. A wątroby jeszcze dodać że w nocy nie liczą transferu i tak można sobie ciągnąć w nieskończoność. Ja to mam i sobie chwalę.
  • Odpowiedz
@Adasi: Ja używam co miesiąc około 150GB i nie ma żadnego limitu, ale co ciekawe mój kumpel raz zaciągał 10 dni z torrentów, po 10 dniach ściągnął ponad 200GB i limit mu nałożyli. Ale tez nie po przekroczeniu 100GB, tylko własnie około 200
  • Odpowiedz
@Adasi: dlatego że zaraz by torrenty jeden z drugim Janusz ściągał na każdej wsi gdzie nie opłaca sie kabla ciagnąć a łącze radiowe nie sięga. Dostęp masz nielimitowany tylko szybkość zmienna. Widzisz, 90% osób wykorzysta 10gb na pare filmików na YT oraz kilka portali ze śmiesznymi obrazkami. Ty oczekujesz ze zapłacisz pare złoty i bedziesz mógł zapchać cała infrastrukturę telefoniczna w okolicy. Wyobraź sobie trzech studentów w mieszkaniu którzy większość
  • Odpowiedz
ta ta 1mb też tak słyszałem z play jak brałem, a teraz 16kb/s


@l1pka: Zmieniła się oferta ostatnio. W tamtym miesiącu podpisałem właśnie ten „nielimitowany” gdzie jest 10GB (nie 100!) a potem spada do 1Mbit. Dotychczas miałem tak jak Ty. I nie 16kb/s tylko 8kb/s :D
  • Odpowiedz
@Adasi:
te 100GB to jest bat na torrento-januszy którzy przyniosą zadowoleni taki sprzęcik do domu, #!$%@?ą całego btsa i będą zadowoleni. Ludziom którzy korzystają po ludzku raczej się nic nie włącza przed 200GB. Ja nie dostałem nawet na 350GB

ciekawostka - w tmobile jest jakaś nowa oferta nielimitowanego internetu dla firm, też LTE. I niby lejek odpala się po 1TB.
Tyle ze jakiemuś typowi z pewnego forum, włączyli lejek po
  • Odpowiedz
@Adasi: Ale play to wy szanujcie akurat w tej kwestii. Po przeprowadzce stał się on dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem internetowym (łapię się na LTE na szczęście) i złego słowa powiedzieć nie mogę. Nie odczułem większej różnicy po przesiadce z "kabla": prędkość oscyluje w okolicach 10mb/s, pingi w okolicach 30, praktycznie żadnych awarii (właściwie to jest stabilniejszy od mojego poprzedniego dostawcy). Ta wzmianka o 100gb jest jedynie zabezpieczeniem, gdyby ktoś
  • Odpowiedz
@Adasi: Miałem taką samą rozmowe xD Ale zaryzykowałem i wziąłem. Mam go od ponad roku i nie narzekam. Korzystam normalnie, co miesiąc zjadam około 150-200GB i lejek miałem tylko raz. Kiedy reinstalowałem system i musiałem od nowa ściągnąć kilka gierek. Przez pare dni #!$%@?łem im ponad 400GB xD Założyli mi wtedy lejek ale po kilku dniach musieli zdjąć bo nowy okres rozliczeniowy xD Prędkość na lejku max. 2Mb/s.
  • Odpowiedz
  • 1
@Adasi i inni:

Rok 2016

Jelenie nadal myślą, że jest oferta prawdziwego nielimitowanego internetu mobilnego.

Może jeszcze niektórzy wojują z operatorami kablówek, bo mają 249 a nie 250mbit, "BO NA UMOWIE PISAŁO!!!" (pisało "do...")

Co jak co, ale ten kto wpadł na ten pomysł to teraz musi leżeć sobie w willi na hawajach, bo jeleni ciągle nie brakuje...
  • Odpowiedz