Wpis z mikrobloga

Kilka mało znanych faktów na temat kredytów frankowych


@marekrz: Jest jeszcze też jeden znany fakt. Mianowicie czyta się umowy i istnieje ryzyko walutowe. To tak samo jak z Amber Gold, obiecali ogromne zyski a potem oszukali. I teraz PO i wszyscy winni bo się ktoś dał naciąć oszustom.

Sytuacja tak samo podobna do tych wszystkich poszkodowanych powodziami. Dom na terenach zalewowych, ubezpieczenia nie ma bo po co a jak chałupę
  • Odpowiedz
Nie powinniśmy dopłacać do czyjejś starty. Takie ratowanie ludzi którym nie wyszła inwestycja ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@geuze:

No i tak jak wspomniałeś - banki nie dokonywały w ogóle transakcji na rynku walutowym.


czyli wierzysz że banki z powodów charytatywnych postanowiły sfinansować Polakom kredyty hipoteczne oprocentowane niżej niż depozyty
  • Odpowiedz
Nie jestem za tym żeby dopłacać do franlowiczow, ale w ogóle im to umożliwić. znam taka sytuację,gdzie człowiekowi tak rosły raty odsetki, że comiesięczne wpłaty w ogóle nie zmniejszały kapitału. odsetki rosną Tak szybko że nigdy w życiu tego nie spłaci.


@wuja_mirek: Ten fragment pokazuje, jak bardzo nie rozumiesz kredytów frankowych. Wzrost kursu CHF/PLN powoduje, że zwiększa się kapitał do spłaty (a nie odsetki). W śród sporej części kredytów frankowych
  • Odpowiedz
@carlosz: #!$%@? po prostu. Moi rodzice starali się o kredyt na mieszkanie w złotówkach, byli w większości banków i nikt nie chciał go dać mówiąc, że nie mają zdolności kredytowej. W tym samym banku i wszystkich poprzednich w cudowny sposób mieli jednak zdolność kredytową we frankach szwajcarskich i KAŻDY przekonywał ich, że to bezpieczna waluta i że to najlepsze wyjście. Nie sądzę, że moi rodzice chcieli oszukać system. Nie zarabiają
  • Odpowiedz
@oruniak: akurat moi rodzice brali kredyt w tym czasie, kiedy frankowe były "na topie" i opowiadali mi jak ich pracownica banku naciskała, żeby wybrali frankowy. Strasznie wierciła dziurę w brzuchu, że się nie opłaca, że bez sensu itp. Dobrze, że się nie dali naciągnąć, chociaż początkowo płacili więcej.
  • Odpowiedz
@Budo: jak to nie miały alternatywy? To kredyt jest jakimś obowiązkiem? Jak ja nie mam alternatywy mieć nowego lambo to moge ukraść a społeczeństwo zapłaci?
  • Odpowiedz
@oruniak: Tu nie chodzi o to że kurs się zmienia, ale o to że wówczas banki nie dawały kredytów w złotówkach, albo dawały na bardzo niekorzystnych warunkach, a dawały za to bardzo chętnie we frankach.
  • Odpowiedz
@oruniak: Akurat ten temat dla wielu osób nie jest taki zabawny. To, że ktoś wziął kredyt we frankach nie znaczy wcale, że był głupi, czy pazerny - często nie miał po prostu innego wyjścia, wiele osób miało zdolność kredytową we frankach, ale nie miało już w złotówkach. A największy przekręt to fakt, że w większości tych kredytów nie było żadnych franków - banki tych franków też nie widziały, oczywiście przelały
  • Odpowiedz
@oruniak: No i dodatkowo - zastanówcie się, co jest dla nas wszystkich korzystniejsze:
- sytuacja, w której frankowicze przelewają więcej pieniędzy bankom (częściowo nienależnych skoro w transakcji nie było franków)
- czy sytuacja, w której część tych pieniędzy zostaje w kieszeniach frankowiczów i potem 700.000 ludzi mając dodatkowe fundusze wydaje je na produkty/usługi płacąc przy okazji VAT i np. wspierając lokalnych przedsiębiorców.

Czyli w skrócie - czy wolicie, żeby dodatkowa
  • Odpowiedz
Dlaczego nikt nie spyta spoleczenstwa czy chce placic za tych idiotow ?

@marcooo80: Społeczeństwo się już wypowiedziało na wyborach.


@Songox25: wszystkie "mainstremowe" partie miały zamiar pomagać frankowiczom (co nie jest dziwne, skoro jest ich tak wielu).
  • Odpowiedz
@oruniak: Akurat ten temat dla wielu osób nie jest taki zabawny. To, że ktoś wziął kredyt we frankach nie znaczy wcale, że był głupi, czy pazerny - często nie miał po prostu innego wyjścia, wiele osób miało zdolność kredytową we frankach, ale nie miało już w złotówkach.


@Lucass3d: serio? serio? Gdy mnie nie było stać na kredyt to go nie brałem i mieszkałem w kawalerce. Nikt ich
  • Odpowiedz
@yodaoner: szczerze to guzik mnie to obchodzi, mój tata dostał kredyt w złotówkach i nikt mu spłacać go nie pomógł. jak we frankach to nie trzeba było brać w ogóle. skąpy dwa razy traci - bo każdy frankowicz myślał, że kurs poleci w dół a tu niespodzianka.

dam sobie rękę uciąć, jakby kurs poleciał w dół to tych frankowiczów guzik by obchodziło np. jakby banki protestowały, że mają zwrócić w
  • Odpowiedz
@carlosz: hahahaha, banki by protestowały, chłopie gdzie ty żyjesz? widziałeś kiedyś bank który straciłby na kredycie?
fajnie, że twój tata dostał, mój nie dostał. skoro ciebie coś guzik obchodzi to chociaż się nie #!$%@? między wódkę a zakąskę, bo pojęcia nie masz o temacie. serio. ty widzisz kogoś z transparentem, a temat jest bardziej zawiły niż ci się wydaje. serio.
  • Odpowiedz
@Neratin:

3) Zabezpieczanie kredytów, które zastosowały banki powoduje wzrost kursu franka do złotego

poproszę źródło tej tezy


W dokumencie KNF pt. "INFORMACJA w zakresie skutków projektu ustawy o sposobach przywrócenia równości stron niektórych umów kredytu i umów pożyczki. Wpływ na instytucje kredytowe" opublikowanego przez URZĄD KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO w marcu 2016 roku na str. 28. podane jest, że 40% kredytów finansowane jest obecnie na
  • Odpowiedz