Wpis z mikrobloga

Mirunie #prawojazdy #samochody #polskiedrogi #kiciochpyta.

Wielokrotnie spotkaliście się na pewno z określeniem wyprzedzanie na trzeciego. Słyszałem już kilka wersji i nigdy nie mogłem dojść o jaką sytuację chodzi. Uwaga będzie obraz w paintcie więc się skupić a potem prawilnie proszę o odpowiedzi w ankiecie.
GlebakurfaRutkowski_Patrol - Mirunie #prawojazdy #samochody #polskiedrogi #kiciochpyt...

źródło: comment_LANUCTNkA9NHziixuQUupFCYr2rUNjVK.jpg

Pobierz

Wyprzedzanie na trzeciego to sytuacja mająca miejsce na obrazku nr:

  • 1 14.3% (372)
  • 2 28.1% (729)
  • 3 22.8% (592)
  • 2 i 3 16.2% (422)
  • Inna - Koment / Sprawdzam 18.6% (483)

Oddanych głosów: 2598

  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MirekMireczek: No właśnie dla mnie takie coś to zwykłe wymuszenie ale nie wyprzedzanie na trzeciego. Na trzeciego dla mnie wyprzedza pan w niebieskim automobilu na rys. 1. I tak od zawsze się używało u mnie w rodzinie w tym kontekście. No ale to kolokwialne powiedzenie, nigdzie normalnie nie figuruje co to tak naprawdę jest więc pytam bo, może u was przy okazji się na pole wychodzi czy co jakieś inne
  • Odpowiedz
@instinCtoriginal: Na wyprzedzanie na trzeciego czyli jeden jedzie normalnie, drugi go wyprzedza a ten trzeci jeszcze się włącza w proces wyprzedzania jak pan niebieski na numerze 1. To co jest na numerze 2 i 3 to po prostu debilizm i zwykłe wymuszenie. Sytuacja z ryciny 1. jest niebezpieczna i za to powinien być 500zł mandatu bo jak pan zielony się zdąży schować to pan niebieski już nie i czołówka gotowa.
  • Odpowiedz
@MirekMireczek: dwupasmówka to droga na której nikt ci z przeciwka nie wyskoczy. Tutaj chodzi mi o typową jednojezdniówkę z dwoma pasami w przeciwnych ruchach. Widoczności w tym wypadku nie ma zbytnio, bo co możesz widzieć jadąc osobówką za np takim vanem z pełnymi drzwiami? No albo widzisz przed sobą drogę albo nie. Jak jestem niebieskim z 1rys. to mogę się domyślać, że zielony ma drogę wolną, ale on może wiedzieć,
  • Odpowiedz
Traktor to inna sprawa, bo on ma obowiązek zjechać maksymalnie do prawej/pobocze a nawet się zatrzymać jak jest to potrzebne.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: podaj artykuł

Tutaj chodzi mi o typową jednojezdniówkę z dwoma pasami w przeciwnych ruchach.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: sam sobie wypisałeś co jest niezbędne do wyprzedzania post wyżej, nie ma nic wyszczególnionego pod względem rodzajów jezdni - sytuacja nr 1 jest dozwolona
  • Odpowiedz