Wpis z mikrobloga

Mirki! Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego moto na kat. b. Ale z racji że nie jestem into #motocykle125 to chciałbym prosić o pomoc.

Chciałbym wybrać pomiędzy:
1. YAMAHA YBR 125
2. HONDA CBF 125

Mam 189 cm wzrostu, 80 kg wagi, chciałbym tym motorem wejść w świat motocykli.
Cel: Dojazdy do pracy, wycieczki.

Pytania:
1. Który z ww. modeli byście polecili ?
2. Przejrzałem oferty olx, allegro, otomoto. Które z nich to ewidentne wałki, a które wydają się być w dobrym stanie?

Jeśli chcecie to zalinkuje np. 10 pozycji, mógłby mi ktoś pomóc ?

Miejsce zamieszkania: małopolska

Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motocykle125 #motocykle #jednoslady #kiciochpyta
  • 70
@dupaszwance: 2t poza remontem co 30k km nie sa w ogole awaryjne :P a czy pala wiecej? zalezy jak jezdizsz. na pewno sa szybsze i mocniejsze i o wiele wiecej Cie naucza. jazda 125 2t to jak nauka na 500cc 4t :)
@Stitch: palą na pewno więcej. Mam TDR125 w dwusuwie i spali 4,5-5,5 litra, a z tego co czytałem Varadero125 w 4t spala 2,5-3,5 litra więc różnica jest nie mała i do tego koszt oleju do mieszanki.
@dawid3012: 2.5-3.5 pali jak jedziesz przepisowo po te 60 km/h znajomek ma wiadro i jak jezdzi z nami po te 100kmh to 4litry/4.5 musi liczyc. a tyle to ja sie zamykalem w RS 125 jak kiedys mialem :) przy normalnej jezdzie. tylko fakt, olej do mieszanki robi najwieksza roznice i jak sie konkretnie zapieprza.
@dupaszwance: mam CBF125, to w miarę prosty motocykl chociaż nie wiem czy na prawie 190 nie będzie za mały, poszukaj vid i artykułów i zrób sobie "checklistę" do sprawdzenia przez kumpnem" sprawdź ile zostało napędu bo to ok 300zł ile opon, ile tarcz hamulcowych i klocków, zawsze jest to pole do negocjacji, poproś o dane i sprawdź moto na historiapojazdu.gov.pl czy jakoś tak, możesz się udać/zadzwonić do serwisu gdzie był serwisowany
@dupaszwance: mam cbf125, nie wiem jak wyglądam, lusterka służą mi do jazdy a nie do oglądania sie na siebie, ale:

1. Na autostradzie bez wiatru w ryj 110km/h poleciało budzikowo, a kiedyś w jadąc obok pruszkowa cbr125 zjadłem choć oboje kręciliśmy na maxa
2. Przy tejże jeździe spaliło ok 2.7l/100 normalnie jakieś 2.5l/100 (dużo też ważę ja :)
3. W hu... lekkie, można tym rzucać na zakrętach bardzo łatwo
4. Dość
@dupaszwance: a i zapytaj czy pompa była wymieniana jeśli moto sprowadzone z zachodu (anglia, francja), bo jeśli z zagranicy a nie wymieniona to może czekać cię wymiana, oczywiście nie każdego dotyczy ten problem, ale warto spytać, bo zamiennik pompy ok 400zł a nówka hondy to jakieś 1k
@tosyu: dzieki wielkie! bardzo,pomocna lista. na takie cos,liczyłem.

Co do pierwszej części postu to o tych cechach cbf czytałem i je akceptuje. co do drugiej części - to kupno bedzie dla mnie duzym wyzwaniem zeby nie kupic szrota.
1. moze ktoś z Was Lub Wasi znajomi ze środowiska moto sprzedają sprawdzony motur 125, który by się mieścił w podanych kryteriach?

2. czy moze ktoś z was jest z Małopolski i chcialby pomoc w wyborze w zamian za kase lub jakies wyborowe trunki?
@dupaszwance: Miałem taką rozkminę jak Ty tak z 9-10 miesięcy temu, kupić sobie jakieś 125 ale jakie.
Ostatecznie po konsultacjach ze znajomymi i przejechaniu się salonową Yamahą R125 zdecydowałem, ze najkorzystniej będzie zdobyć kategorię A i kupić pełnoprawnego sprzęta. Dorosłe moto są często tańsze dużo od 125-ek jeśli chodzi o używane (z nowymi podobnie, 300ki są w tej samej cenie mniej wiecej, ew. kilka tysięcy droższe), jest dużo większy wybór, człowiek
@dupaszwance: o kuźwa, już nie pamiętam. kupiłem za coś koło 3000zł sprzedałem za 4000zł.
jakość plastików jest raczej niska (ale i tak dużo lepsza niż w chińczyku). moto dobrze się sprawowało. moim zdaniem najsensowniejsza 125 na rynku (honde varadero 125 również rozważałem ale cena zbyt wysoka jak na tą pojemność).
zadowolony. moto dość ciężkie więc można się oswoić z masą większego motocyka. ogólnie na +
@kilcars: dzieki za posta. człowiek disyc skrupulatnie podchodzi do tematu. najpierw chciałem cokolwiek żeby sprawdzić siebie i zobaczyć jak to jest, później na bazie krytyki chinoli na forach poszedlem w strone honda/yamaha, nastepnie widząc na olx modele sprowadzane z dziwnymi przebiegami i mając świadomość ze nie jestem w stanie podjąć samodzielnie dobrej decyzji pomyślałem o zakupie w salonie hondy 50/50 ale tak realnie patrząc to szkoda pieniędzy na nowy model i
@dupaszwance: teraz z uwagi na to że od niecałego roku można jeździć na prawko kat B jest mnóstwo badziewia na rynku bo mirasy handlarze sprowadzają wszystko bo i tak jest pełno ludzi co chce kupić jakąś 125. Z racji nagłego skoku popytu ceny popodskakiwały jak głupie.
@dupaszwance: jeden z ludzi z którymi miałem kurs opowiadał jak kilka miesięcy wsześniej, a zaraz po wprowadzeniu tych przepisów, odbierał moto z salonu (jakiegoś junaka czy innego rometa, nie pamiętam czym tam podjeżdżał) i zaraz po wyjściu z salonu ktoś chciał od niego kupić ten motocykl za chyba 2k więcej byle nie czekać na swój nowy (były jakieś kilkumiesięczne kolejki)
@kilcars: aha, i taki reminder z perspektywy kogoś kto właśnie kupił sobie 600kę ( ͡ ͜ʖ ͡) - jak chcesz jeździć to weź pod uwagę w kosztorysie porządne ciuchy motocyklowe, niestety nie jest to tanie na start, bo lista jest długa:
kask, kurtka, spodnie, buty, rękawiczki. na YT są ciekawe filmiki od motosapiens z krótkimi opisami, czasem z zestawieniem jakiegoś zestawu za odkreślona kwotę i czasem
@dupaszwance: Wołaj jak sprawa ruszy dalej. Ja najpoważniej rozważam Cbr, bo cena, spalanie, niezawodność i łatwość odsprzedaży po sezonie zapoznawczym z motocyklem. Bo stoję przed identycznym dylematem, chociaż zakupy planuje jesienią. Docelowo za jakiś czas celuje w yamahę yzf 600 thundercat, staroć, ale tani i w miarę zdroworozsądkowy motocykl z tego co się nasłuchałem. Może gdybym się mniej obawiał szybszych jednośladów(normalnych, nie 125) od razu bym w to uderzył, ale chyba
@dupaszwance: Nie wiem czy z tymi cenami takie znowu szaleństwo, 125tki raczej zawsze były i tak drogie jak na pojemność którą oferują, tym bardziej że mało kto to kupował u nas, bądź co bądź, przed ustawą nie były one tak popularne jak 500tki czy 600tki. Pewniakiem coś ceny podrosły, ale nie ma aż takiej tragedii, 250/300 też tanie nie jest, porównując do większych sprzętów.

Też bym z chęcia zrobił A i
@dupaszwance: szczerze mówiąc mocno bym się zastanowił, stawiam ze moto jest sprowadzone ale nie chce mi się wierzyć że 13 letnie moto ma 30k przebiegu. wychodzi ponad 2k na sezon jak ja 50 zrobiłem w sezon 6k a 125 która mam już kolo miesiąca 2 tys. poza tym nie wiadomo jak z tymi oponami. ja słyszałem ze używanych nie powinno się kupować. nie chce myśleć co by się stało gdyby nagle
@dupaszwance: kurczę, wiadro zupełnie dla mnie nie wygląda, ale jest duże, wygodne, v2. Za tą cenę na pewno trzeba zobaczyć skoro masz je na miejscu. Na plus, że ma ten kufer. Może na zdjęciach wygląda na zmęczone, ale przecież to nie nówka z salonu.