Wpis z mikrobloga

Skoro wszechświat jest nieskończony to ilość planet zamieszkałych przez inteligentne istoty także jest nieskończona.

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

granica, za ktora wszystko zamienia sie w kutasy


@Pulton: to Ty jesteś tym, który maluje na ławkach penisy. Nigdy Was nie zrozumiem.

nalej do balonika wody i wskaż, gdzie kończy się woda.


@th0r: wystarczy ogarnąć wszystko to co poza balonem. Nie da się wskazać gdzie jest koniec wody ale jest ona skończona (policzalna). Wszechświat już nie ;)
  • Odpowiedz
@th0r: No tak, ale w baloniku woda graniczy z powietrzem. Na tej podstawie wiesz gdzie się kończy balon. A porównując wodę do kosmosu to masz tylko wodę, nie ma innego ośrodka żebyś mógł znaleźć granicę. Jest tylko woda, a nic poza nią nie istnieje. Z tego można wysnuć wniosek że wszechświat jest skończony, ale nie ma granicy.
@akcer: @Bociek01:
  • Odpowiedz
@dragon240994: zakładasz, że wszechświat jest okrągły jak ziemia?
Jeśli tak to poza ziemią istnieją jeszcze inne obiekty... Poza tym mój wpis zaczyna się słowami "skoro" a to świadczy o mojej teorii w wypadku gdy uznamy wszechświat za nieskończony.
Przykład z ziemią jest niezbyt obrazowy. Może inaczej: skoro liczby są nieskończone to nieskończona jest też liczba liczb zawierających sekwencję cyfr 12345654321...
  • Odpowiedz
@Bociek01: z tego co zdążyłem wyłapać na ten temat wszechświat może mieć kształt kuli lub torusa, nie ma końca (tak jak Ziemia, poruszając się w linii prostej dotrzesz do punktu startowego), i prawdopodobnie, w przeciwieństwie do Ziemi (serio, przecież poza naszą planeta są inne planety, gwiazdy, asteroidy itd. w takim razie co jest poza wszechświatem) nie wydostaniesz się z "atmosfery" lecąc w górę.
Może sam wszechświat ma dużo bardziej skomplikowany
  • Odpowiedz
to ilość planet zamieszkałych przez inteligentne istoty także jest nieskończona.


@Bociek01: poprawiłbym to na "może być" nieskończona bo "jest" to brzmi jakbyś był na 100% pewny i miał na to dowód :)
  • Odpowiedz