Wpis z mikrobloga

Mirony potrzebuje Waszej pomocy! Auto odmówiło mi przed chwila posłuszeństwa i nie wiem co robić,
Dziś rano wymieniłem bezpiecznik od zapalniczki (dodatkowo wymieniłem te przepalone), zaczął działać wszystko ładnie pięknie, wczoraj przestało mi działać światło tylne kierunkowskazu (żarówka ok) więc przeczyściłem styki i wszystko wróciło do normy, wróciłem do domu a w międzyczasie bylem jeszcze na stacji czyli zgasiłem go i odpaliłem i było dobrze do momentu jak wjechałem na swoje osiedle i chciałem zaparkować. Nagle jeb wyłączył się wyskoczył komunikat Usterka układu silnika. Ni chuchu nie daje rady odpalić. Rozrusznik kręci i nic, wyjąłem wszystkie włożone rano bezpieczniki i nadal nic, akumulator odpięty na pół godziny nadal nic nie pomogło. Zauważyłem że gdy przełączę stacyjkę na zapłon to słyszę tukanie od strony skrzynki z bezpiecznikami tej od strony pasażera więc wina leży pewnie w moim dzisiejszym grzebaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°), podłączenie obd na torqe pro nie wykryło nowych błędów oprócz tego że mam błąd sondy lambda po założeniu instalacji lpg bo minimalnie większe wartości wykrywa ta sonda ale to na bank nie przez to nie mogę odpalic....
Tldr Nie mogę odpalic auta po wymianie bezpiecznikow, przy zapłonie slyszę tukanie ze strony skrzynki bezpiecznikow, czy to może być przekaźnik jakiś czy akumulator? No ale dojechałem tym samochodem a on nagle zgasł i dalej nie odpala....
Przepraszam za nie spójny wpis ale strasznie jestem wkurzony, nie wiem co mam robić teraz czy zamawiac lawete i do elektromechanika czy da rade jakiegoś ściągnąć jutro ?
Auto to focus mk2 1,6 benzyna, 2004 rok
#motoryzacja #elektryka #pomoc #focus #ford #fordfocus #elektromechanika
  • 8
@wonzki: ja jak miałem podobny problem, to okazało się że 4 miejsca na bezpieczniki które uważałem za zapasowe, bo ustawione prostopadle do pozostałych jednak nie były zapasowe, tylko też za coś odpowiadają, a są nieponumerowane i nawet nie do końca wiem za co.
@wonzki: Stukanie ze strony skrzynki bezpieczników, to pewnie jakiś przekaźnik, który bardzo by chciał, ale nie może. Sprawdź akumulator, tak na wszelki wypadek. Odpal z kabli od kogoś, jeśli masz jak.
@kowzan: No ale troche dziwne że akumulator pada jeśli przejechałem około 30km w miedzy czasie zatrzymałem sie na stacji na wymiane żarówki i zdechł dopiero na osiedlu jak wrzuciłem wsteczny :o