Wpis z mikrobloga

  • 0
@sonmc: w Lagunie ten sam silnik? jesli tak to jak wrazenia z uzytkowania? problematyczny Twoim zdaniem?
do zakupu Grand Espace sie szykuje i poszukuje kogos na luzne rozmowy w tym temacie;)
  • Odpowiedz
@n4nowaty: 2.0 T to bardzo dobry motor , ściągałem dla koleżanki z biura scenika z tym silnikiem , skrzynia może ciut słabo zestopniowana , poducha silnika się poddała i elektroniczny wyświetlacz na desce ( złapał zaciemnienie ) , w zawieszeniu jeden przegub i tył hamulce i nie ma się do czego przyczepić , fajne akwarium ,motzno przeszklone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@sonmc: codziennie gonię trasę Bydgoszcz-Inowrocław (50km w jedną stronę) no i 25km po miescie codziennie około:)
Może taka mała obawa przed francuzem:) Poprzednio bmw jeździlem i trochę się cykam. Lubię gdy nie ma żadnego bledu w komputerze itd :x
  • Odpowiedz
@n4nowaty: to po jaka cholerę kupowałeś Reanult jak sie teraz cykasz? W mojej narazie nic sie nie j---e. Moi rodzice maja od 10 lat Kangoo, mastera od ~ 2. Jedyny problem to w tym roku siadły popychacze w kangoo. Po 10 latach jazdy. Naprawde nic innego sie z nimi nie działo. Dlatego wbrew powszechnej opini, i ja kupiłem Remault.
  • Odpowiedz
@sonmc: no gdzie Espace do Laguny, to dwa zupełnie inne segmenty.

Może taka mała obawa przed francuzem:)


@n4nowaty: prawie 12 lat z Renault (obecnie mam Megane CC i Lagunę Coupe), 5 róznych egzemplarzy, zero poważnych awarii i sporadyczne mniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2.0T to bardzo dobra jednostka, z 3.5 były tam problemy bodajże ze zbyt małą miską olejową.
  • Odpowiedz
@xetrov: chciałem 3.5 ale rozsądek wygrał. Wybrałem 2.0 DCi 180 km z chipem. Wychodzi 220km i prawie 480 nm ( ͡º ͜ʖ͡º) rownież 4 control. Kurczę jak tym sie jeździ... Ile razy myslalem np na rondzie depcząc gaz ze juz lecę w krawężnik... Bajka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sonmc: ja nie lubię turbodiesli, chociaż akurat 2.0 dci jest naprawdę w porządku, gdybym miał brać ropniaka to własnie tego. Lubię benzynowe V6 za kulturę pracy i charakterystykę, wcześniej miałem 3.0 V6 w Lagunie 2 i przyzwyczaiłem się do dużej benzyny.

4Control świetna sprawa, jak na tak wygodny samochód jeździ bardzo dobrze - nie jest twardo jak w jakimś hothatchu a spokojnie wchodzę w niektóre zakręty 180kmh gdzie wcześniej w
  • Odpowiedz
@xetrov: ja nawet nie patrzyłem na mniejsze, np 150km. Daj sie przejechać a nie gadasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak lekko rzuca na mokrej nawierzchni przy hamowaniu w koleinach. Czuć ze tył buja jakby miał uciec.
  • Odpowiedz
@sonmc: parę razy już miałem awaryjne hamowanie z ~200 kmh do 90 kmh i nic takiego nie czułem, ale zobaczę na letnich jak w końcu zmienię.

Daj sie przejechać a nie gadasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sonmc: nie jest to jakiś demon prędkości, automat ogranicza szaleństwa a i to 3.5 jest mocno zdławione (w 350Z jest sporo mocniejszy a to ten sam silnik),
  • Odpowiedz
@xetrov: widze kolego ze mamy podobne upodobania. Tez myslalem nad mégane RS ale jednak Laguna jest przepiękna... Życzę szerokości kolego, i traktuj dobrze lagunę! ; )
  • Odpowiedz
@sonmc: podobają mi się jak mało które samochody, wiem że to tylko zwykłe Renault i nie ma za bardzo startu do wyższych segmentów ale ma w sobie coś że mi się podoba i nadal się na nią często oglądam jak wysiadam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U mnie wszystkie francuzki mają dobrze, poprzednia Laguna nadal jeździ w rodzinie, podobnie zresztą jak wszystkie inne które nie zostały mi
  • Odpowiedz