Wpis z mikrobloga

@tytanos: zawsze mam beke jak rozstrzasa sie sprawy ktore sa do rozwiazania w 30s - chce imigrantow? niech bierze rodzine do siebie na swoj koszt; chce pelnego komunizmu ? niech leci na wykopki (( ͡° ͜ʖ ͡°) ) - to pokazuje ze nie w tym lezy problem, kiedy trywialne rzeczy rozkminia sie latami zamiast po prostu je rozwiazac. Podsumowujac diagnoze - wybitne #!$%@? + chec przywilejow, bo
To uczucie gdy wykopki porównują demokratyczny komunizm propagowany przez skrajne lewicowe partie w Europie Zachodniej do wojennego komunizmu bolszewików, który był komunizmem głównie z nazwy.


@abdullahibnalibali: Komunizm, jakiej formy by nie miał, opiera się na błędnym założeniu, że wszyscy będą pracować na wspólne dobro. Otóż nie - w ludzkiej naturze leży kombinowanie, by "zarobić, a się nie narobić", bo chyba nikt nie lubi pracować więcej, niż to konieczne. Najlepiej obrazuje to
@tytanos: komunizm nie zadziała przy naszym leniwym społeczeństwie. Sprawdzałem w mniejszej grupie i po jakimś czasie wyszło, że jeden zapierdziela, a reszta się opierdziela. Jak ktoś nie ma motywacji do pracy, to tego nie robi, w dodatku rodzi się w nim postawa roszczeniowa, jakoby mi się coś należało za sam fakt istnienia. Potrzebujemy ustroju zbalansowanego, dostosowanego do potrzeb obywateli, ale też takiego, który nie zgwałci gospodarki, wszelkie skrajności temu przeczą.
@abdullahibnalibali:
To uczucie gdy wykopki porównują demokratyczny komunizm propagowany przez skrajne lewicowe partie w Europie Zachodniej do wojennego komunizmu bolszewików, który był komunizmem głównie z nazwy. Natomiast jak ktoś porówna Ruch Narodowy do NSDAP to nagle ból dupy xD

A to ty myślisz że komunizm w wykonaniu tej debilki różnił by się od tego co robili Rosjanie?
Komunizm, jakiej formy by nie miał, opiera się na błędnym założeniu, że wszyscy będą pracować na wspólne dobro.


@kw401: zgadzam się, dlatego jest niemożliwy do wprowadzenia

Między Ruchem Narodowym a NSDAP istnieje jedna dosyć istotna różnica - sympatycy Ruchu Narodowego nie chcą zamykać ludzi w obozach zagłady za inną rasę, narodowość czy wyznanie.


@kw401: No i właśnie to jest ta różnica, bo tutaj komunizm był przedstawiany jako zbrodniczy system ZSRR.