Wpis z mikrobloga

#odinzynieradotruckera
Długo się nie odzywałem, ale dlaczego to wyjaśni zdjęcie poniżej :)
Przyznam, że egzamin na ten papierek jest dziki....
Składa się z dwóch części:
1.Test - pytania z dupy a jest ich 64, odpowiedzi w stylu "co autor miał na myśli", test wielokrotnego wyboru i raz trzeba zaznaczyć oprócz odpowiedzi "wszystkie .... " to jeszcze dwie inne odpowiedzi, które też się w tym zawierają, a drugim razem niby wszystkie odpowiedzi pasują, ale jednak tylko o jedną chodzi autorowi pytania.
2. Zadania - a dokładniej 2, niby tutaj już łatwiej niż w teście, ale w zadaniach pojawiają się haczyki, dużo niedomówień itp. Pomijam już fakt, że nauczyłem się naliczać wynagrodzenie pracownikom - szybko to jednak zapomnę, bo uważam, że tym się powinna zajmować księgowa, nikt nie jest alfą i omegą.

Ogólnie trzeba zdobyć 60% z całości, z tym, że z każdej części nie mniej niż 50%.
Na szczęście udało się zaliczyć za pierwszym razem.

Koszt:
300zł wydanie certyfikatu, 500zł egzamin - żeby się zapisać na egzamin, to od razu trzeba zrobić przelew na 800zł.
Do tego kupiłem książkę za 100zł, z kursu zrezygnowałem-uczyłem się sam.

Wcześniej nie za bardzo o tym mówiłem, ale od początku był taki zamysł - zrobienie prawka, zrobienie certyfikatu, nabranie jakiegoś doświadczenia, zakup własnej ciężarówki :)
Długo droga za mną i równie długa przede mną, mam nadzieję, że w tym roku uda się wyjechać na drogę własnym zestawem :)

Myślę, że teraz mam już więcej czasu, to pojawi się więcej wpisów, w tym pewnie o perypetiach z zakładaniem firmy i zakupem samochodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS przez ostatni napływ wolnego czasu, mam głupie pomysły w głowie i przy okazji tutaj się zareklamuję - planuję założyć nowy swój tag powiedzmy #inzyniersamwdomu gdzie postaram się opisać i wrzucić kilka relacji z moich małych pomysłów i wykonań. Może to kogoś zainteresuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze dzisiaj dodam wpis, czym się będę zajmował w najbliższych dniach #inzyniersamwdomu Jednak trochę tęskno mi do rysowania, projektowania itp ;)
mar111cin - #odinzynieradotruckera
Długo się nie odzywałem, ale dlaczego to wyjaśni ...

źródło: comment_zqQGlmY3bEQpfjWwpBeTONTyfgKvDFiY.jpg

Pobierz
  • 5
@Kosopietek: Jeżeli chce się założyć firmę transportową, to potrzebny jest taki certyfikat, inaczej nie da rady w naszym państwie prawa.
Jeżeli chcemy wykonywać transport usługowy (być przewoźnikiem) to musimy zdobyć licencję, a żeby zdobyć licencję, to podstawowym wymaganiem jest posiadanie certyfikatu. Pomijam fakt ile licencja kosztuje, oraz to, że żeby ją zdobyć należy być w posiadaniu samochodu. Czyli jak bierzesz samochód w leasing, to najpierw on stoi na placu i czeka,