Wpis z mikrobloga

Wybaczcie nieco dłuższą nieobecność, ale ostatnio brakuje mi czasu na dodawanie nowych wpisów. Dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić widokiem, który staje się niezwykle rzadki w krajobrazie polskich miast, szczególnie tych większych. Sama byłam nieco zaskoczona, widząc witrynę sklepu ogólnospożywczego, która wraz z siedzącą w środku ekspedientką jakby zatrzymała się w czasie. Szturm hipermarketów i dyskontów sprawia, że funkcjonuje coraz mniej drobnych punktów handlowych, z których zapewne niejeden pamięta jeszcze poprzedni ustrój.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
Pobierz punkgrrl - Wybaczcie nieco dłuższą nieobecność, ale ostatnio brakuje mi czasu na doda...
źródło: comment_3XRBzqa8GUhJ7H9bCDUYKHNX8tBj8YSw.jpg
  • 29
@punkgrrl: Ale to tez jest różnie. Czasami takie babcie sa naprawde fajne, zagadują, maja towar od lokalnych dostawców, a to miód, kielbaske i podroby, dobre jabłka. Az milo sie do takiego sklepu idzie. A czasami sa takie typowe grazynki,, za prlu wielkie panie, królowe sklepu które decydowały kto co dostanie, lecz czasy sie zmienily a ich mentalność nie, sa chamskie opryskliwe i obsluguja Cię z łaską. Przykład, sklep spolem na rogu
@punkgrrl: Wychowałem się kilka podwórek dalej na Wschodniej, czas naprawdę zatrzymał się w tym miejscu. pani Pani ze zdjęcia (Grażyna lub Bożena, nie pamiętam) była tam od zawsze i i wyglądała od zawsze tak.
Zapamiętałem ja jako "Wielka Panią" w opisie @mirkobiniu:
nostagłem.
@wieniu: Chodziłam ostatnio trochę po tej ulicy z aparatem, niesamowity klimat. Wyobrażam sobie, że pani nic się nie zmieniła ;) Mieszkałam tam przez kilka lat, jak byłam mała, ale mama nie pozwalała mi wychodzić za bardzo na podwórko, to nie kojarzę zbyt wiele ;)
@waverider: Ani trochę z ukrycia. Pani wyraźnie widziała, że mam aparat przy twarzy i chyba nawet trochę zapozowała. Nie mam w zwyczaju "strzelać z biodra".