Wpis z mikrobloga

@lerner: A tam, nie ma czego tłumaczyć tak naprawdę, bo wyniknie z tego kolejna gówno warta wojenka automat vs manual. Wiadomo, że skrzynie dwusprzęgłowe (czy nawet nowsze hydrokinetyki pokroju ZF 8HP) to zupełnie inny świat w porównaniu do starych automatów i osobom, które do tej pory tego nie zrozumiały raczej nie przemówisz do rozsądku - same muszą się o tym przekonać. Poza tym trochę rozumiem ten z pozoru błahy powód
  • Odpowiedz
. Poza tym trochę rozumiem ten z pozoru błahy powód "manual dla większej przyjemności jazdy", więc IMO nie ma co się pastwić nad gościem.


@IlluminateEliminate:
1. przyjemność z jazdy pod warunkiem że masz dobry samochód. Ten argument w przypadku syfika 70KM czy innych wykopowych bolidów jest "trochę"
  • Odpowiedz
@lerner:

1. przyjemność z jazdy pod warunkiem że masz dobry samochód. Ten argument w przypadku syfika 70KM czy innych wykopowych bolidów jest "trochę" nietrafiony.


100%
  • Odpowiedz
@Hfishman1: ilu moich znajomych tak mówiło
wyciskacz gaz do oporu automat zrzuca 2 biegi i ogień
ps dla mnie też jazda sprawia ogromną przyjemność dlatego kupiłem kabriolet i latam czasami bez sensu
  • Odpowiedz
@IlluminateEliminate: Ale ja mam na myśli takie zwykłe auta do codziennej jazdy około 150KM, nie jakieś bardziej sportowe po 300 koni, gdzie moc jest taka, że wgniata w fotel i żaden manual nie jest potrzebny.
I dla mnie przyjemniejsze jest właśnie to zmienianie biegów, a nie cały czas ręce na kierownicy i tylko dodawanie gazu, choćby nie wiadomo jaki zajebisty automat był. Oczywiście mowa o zwykłych samochodach.
  • Odpowiedz
  • 1
@MiszczJoda: Sam mam w prawko wbity tylko i wyłącznie automat (szczęście, że na prawą nogę). Wbrew pozorom duuużo ludzi ma automaty, ja naprawdę nie odczuwam dużych ograniczeń w tej kwestii. Możesz mieć jednak problem ze znalezieniem ośrodka nauki jazdy. Sam też to przechodziłem kilka lat temu, zdając egzamin na automacie. Jakbyś miał pytania, to wołaj.
  • Odpowiedz