Wpis z mikrobloga

Byłem na placu manewrowy i niestety #atencyjnykikut nie radzi sobie z gazem i hamulcem więc będę musiał robić #prawojazdy na automacie z pedałem gazu po lewej stronie. Z jednej strony nie będę aż takim zagrożeniem na drodze ale z drugiej będę praktycznie ograniczony do własnego auta bo mało kto ma automat.
MiszczJoda - Byłem na placu manewrowy i niestety #atencyjnykikut nie radzi sobie z ga...

źródło: comment_18ZSYA8BG62Va2Xj7yMAcBUi3rw0gc1G.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MiszczJoda: sasiadka ma do sprzedania Corse dla niepelnosprawnych. Masz tam skrzynie biegow na kierownicy chyba i jakos to jest tam tak wszystko porobione ze głównie rekami sterujesz
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: moim zdaniem na początek zrób na automat, a jak opanujesz jazdę po mieście (największy problem to obserwacja, obserwacja, obserwacja i niekoncentrowanie się na dupie pojazdu przed tobą - ale bez przesady, bo każdemu, kogo znam, ktoś przez nieuwagę w tył wjechał), to będzie ci dużo łatwiej zrobić "zwykłe" prawko.

Kupisz sobie pedały, kierownicę, zainstalujesz coś w stylu Richard Burnes Rally, gdzie rozwalisz się ilekroć za mocno depniesz gaz i
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: A miałbyś możliwość przejechania się gdzieś na bezludziu zwykłym automatem? Bo automat z gazem po lewej jeszcze bardziej Cię ogranicza niż zwykły automat. Gdy ja jeździłem automatem bez tempomatu na dłuższe trasy i noga mi drętwiała na autostradzie, to przytrzymywałem gaz lewą nogą. A jak na co dzień będziesz jeździł automatem z gazem po lewej, to po pierwsze, gdybyś miał prowadzić zwykły automat, może to być niebezpieczne, po drugie
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: Stary. Przejezdzilem wiele lat na automacie. wygodnie, zero stresu i machania recami w korkach, no i masz wolna reke by macac dziewczyne po nogach jak lubi sukienki :P

Poza tym, pozyczanie ludziom auta to nie jest najlepszy obyczaj i 99.9% czasu i tak spedzasz w swoim aucie.
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: Tak samo jak ktoś wyżej, polecam Ci spróbować jazdy zwykłym automatem, z gazem po prawej. Najeździłem się trochę różnymi autami w pracy i w automacie pedały wymagają większej siły żeby je wcisnąć niż w manualu, porównując niektóre modele to zdecydowanie większej, sądze że dużo łatwiej by Ci było je wyczuć i kontrolować, niż manuala. Do tego dochodzi też sama klasa i stan auta, w tanich hatchach jak na kursach
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: Mój kumpel bez nogi ma renówkę w automacie i mówi że nawet jak by mu noga odrosła to już by sie nie przesiadł na manualkę. Z normalną skrzynią biegów też daje radę ale jeżeli chodzi o szybkość reakcji (np. hamowanie) to zdecydowanie automat wygrywa.
  • Odpowiedz
@MajsterTS: Ale to nie tylko gaz, nie czuję hamulca ani nic. Nawet nie wiem czy mam już nogę położoną na nim czy nie :D Zacznę od automatu i może kiedyś jak już będę umiał jeździć to sobie zrobię na manual.
  • Odpowiedz
@MiszczJoda: Kup sobie logitech g27 do tego assetto corsa albo jakąś inną gierkę i możesz ćwiczyć operowanie sprzęgłem do oporu nie wychodząc z domu.
  • Odpowiedz
@Lysyn: Jest coś lepszego, manual ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla ludzi którym samochód służy, żeby przejechać z punktu A do B automat może i jest idealny. Dla mnie jazda samochodem jest czymś bardzo przyjemnym, więc tylko manual. Jedziesz sobie 90 na 5 za tirem i chcesz go szybko wyprzedzić, to redukcja do 3 chwila i masz ponad 130 i jedziesz dalej na 5. W automacie takiego
  • Odpowiedz