Wpis z mikrobloga

WYBÓR KONTA OSOBISTEGO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mireczki, sytuacja wygląda tak, że planuję założyć nowe konto które będzie moim głównym kontem. Wybieram pomiędzy BZWBK i T-Mobile usługi bankowe.

- Porównałem oba konta i wychodzi na to, że w BZWBK zapłacę 7 zł/msc za kartę (od lipca 2017 dopiero, bo teraz jakaś promocja jest), a w T-Mobile 6 zł/msc. Z tym, że w BZWBK tej opłaty nie da się uniknąć, a w T-Mobile wystarczy zapłacić kartą w sumie 200 zł/msc żeby opłaty uniknąć.

- BZWBK - bankomaty w Polsce darmowe i są wpłatomaty, T-Mobile - bankomaty w Polsce i na świecie darmowe

- Na oprocentowaniu mi nie zależy, ale BZWBK coś tam ma.

- Mam abonament w T-Mobile, więc pewnie jakieś oferty specjalne będą, ale też nie zależy mi na tym.

Do tej pory miałem konto mBanku, ale pogorszyła im się oferta, później w ING i byłem bardzo zadowolony ale nie ma już wszystkich darmowych bankomatów w Polsce. Teraz jestem w Banku Smart, gdzie wszystko jest za darmo, ale kupuję czasem rzeczy na allegro, na ebay, płacę PayPalem i nie ma z tego banku szybkich płatności online, a to okazało się dużym minusem po czasie i w sumie warto wydać te kilka złotych a mieć to niż za free nie mieć. No i bank Smart nie ma apki na WP 10.

Zależy mi na stabilności banku, na nie zmienianiu oferty po miesiącu, na szybkich płatnościach online i jak na ten moment faworytem jest dla mnie BZWBK, wydaje się być poważnym bankiem. Mam wątpliwości co do T-Mobile czy mnie nie zawiedzie kiedyś...

Co sądzicie? A może inny bank?

#banki #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #bzwbk #tmobileuslugibankowe #bzwbk24 #bank #kontobankowe
  • 40
@MichaelT128: Ja chyba skorzystam z oferty BZWBK, natomiast nie zależy mi na całkowicie darmowym koncie, bo założyłem takowe w Banku Smart i trochę się zawiodłem, wszystko działa, ale jak przyszło do natychmiastowego płacenia za zakupy na allegro, albo do szybkiego wpłacenia pieniędzy na PayPal to nie było do wyboru Banku Smart... nigdzie. Teraz już wiem, że wolę zapłacić nawet te 7 złotych ale mieć więcej możliwości :D
@ajaracki: To mogę Ci dać małą wskazówkę skoro masz już konto i kartę w smarcie - w BZWBK nie musisz posiadać konta do karty, wówczas konto Godne polecenia będzie darmowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamiętaj też, że na Allegro czy PayPalu możesz płacić kartą, wówczas nie potrzebujesz szybkich przelewów. Płacenie kartą jest bezpieczniejsze, bo zawsze w razie czego (np. nieotrzymania przedmiotu) masz chargeback.
@ajaracki: T-mobile działa wszędzie. Nie ma problemu z płatnościami. Dodatkowo obsługuje PayU express więc na allegro zapłata za towar zajmuje 2 sekundy. Oczywiście to jest twój wybór. Ja bym proponował otworzyć jedno i drugie i potestować.
Tak z jednej strony to nie wiadomo co będzie w TMUB w czerwcu 2017 odnośnie opłat. Ja mam konto w BZWBK i w TMUB. W jednym i drugim bez zastrzeżeń. No co najwyżej nie podoba mi się wzór karty TMUB, Za założenie konta teraz w BZWBK dostaje się 100 czy 120 za spełnienie kilku warunków. BZWBK szybciej księguje niż TMUB. A tak to oba konta dobre. przynajmniej jak na obecną chwilę.
@ajaracki: BZWBK w promo z 4% (link wyżej od @)tacky) to obecnie najlepsza opcja. Choć od połowy 2017 będzie opłata za kartę (w ch...) duża to jednak konto ma fajne oprocentowani, appka mobilna genialna, webowe usługi też świetne.
@marcinmi: Smart Bank mam obecnie i wszystko okej, ale nie ma aplikacji na Windows Mobile i nie ma szybkich płatności za zakupy w internecie a to dla mnie duże wady. Smarta będę zamykał. Wybrałem BZWBK ze względu na wpłatomaty, darmowe bankomaty w Polszy, fajną apkę... :) smsKody dla mojego konta są darmowe, bo to serio idiotyczna opłata ;o Od lipca 2017 będę płacił 7 zł/msc za kartę i konto nie będzie
@Marcinowy: Nie wiem tylko czy na start możesz sobie wybrać kartę jaką chcesz. Mi od ręki przysłali czerwoną. Chyba jak weszła nowa wersja platformy to pojawiła się możliwość zmiany wizerunku. Nie wiem czy można wybrać kartę przy zakładaniu konta. Generalnie gdyby nie zabierali mi tych bankomatów to mógłbym korzystać dalej z tego konta. Trochę brakuje przelewów natychmiastowych. Ale ich strona bankowości elektronicznej jest nawet spoko, albo się przyzwyczaiłem. Np sezam w