Wpis z mikrobloga

WYBÓR KONTA OSOBISTEGO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mireczki, sytuacja wygląda tak, że planuję założyć nowe konto które będzie moim głównym kontem. Wybieram pomiędzy BZWBK i T-Mobile usługi bankowe.

- Porównałem oba konta i wychodzi na to, że w BZWBK zapłacę 7 zł/msc za kartę (od lipca 2017 dopiero, bo teraz jakaś promocja jest), a w T-Mobile 6 zł/msc. Z tym, że w BZWBK tej opłaty nie da się uniknąć, a w T-Mobile wystarczy zapłacić kartą w sumie 200 zł/msc żeby opłaty uniknąć.

- BZWBK - bankomaty w Polsce darmowe i są wpłatomaty, T-Mobile - bankomaty w Polsce i na świecie darmowe

- Na oprocentowaniu mi nie zależy, ale BZWBK coś tam ma.

- Mam abonament w T-Mobile, więc pewnie jakieś oferty specjalne będą, ale też nie zależy mi na tym.

Do tej pory miałem konto mBanku, ale pogorszyła im się oferta, później w ING i byłem bardzo zadowolony ale nie ma już wszystkich darmowych bankomatów w Polsce. Teraz jestem w Banku Smart, gdzie wszystko jest za darmo, ale kupuję czasem rzeczy na allegro, na ebay, płacę PayPalem i nie ma z tego banku szybkich płatności online, a to okazało się dużym minusem po czasie i w sumie warto wydać te kilka złotych a mieć to niż za free nie mieć. No i bank Smart nie ma apki na WP 10.

Zależy mi na stabilności banku, na nie zmienianiu oferty po miesiącu, na szybkich płatnościach online i jak na ten moment faworytem jest dla mnie BZWBK, wydaje się być poważnym bankiem. Mam wątpliwości co do T-Mobile czy mnie nie zawiedzie kiedyś...

Co sądzicie? A może inny bank?

#banki #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #bzwbk #tmobileuslugibankowe #bzwbk24 #bank #kontobankowe
  • 40
Teraz jestem w Banku Smart, gdzie wszystko jest za darmo, ale kupuję czasem rzeczy na allegro, na ebay, płacę PayPalem i nie ma z tego banku szybkich płatności online, a to okazało się dużym minusem po czasie i w sumie warto wydać te kilka złotych a mieć to niż za free nie mieć. No i bank Smart nie ma apki na WP 10.


@wiewior_s:
@klocu26: Jeśli robisz podstawowe czynności na koncie jak:

- przelewy online
- szybkie płatności za zakupy online
- wyciąganie kasy z bankomatu
- wpłacanie kasy do wpłatomatu
- płacenie kartą/zbliżeniowo
- korzystanie z aplikacji w smartfonie

Nie szukasz konta z oprocentowaniem bo ciułasz hajs t chyba najlepszym wyborem będzie BZWBK, albo T-Mobile ewentualnie Raiffeisen Polbank jakoś tak się to pisze, ale obawiam się, że tego trzeciego może ktoś przejąć i dupa
#banki #bzwbk #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank @ajaracki: i jak Mirku zdecydowałeś się na jakiś bank ?:) mam w T mobile i bzwbk i oba sa ok :) w wbk jest teraz 4 % do 4 tys na koncie :) a w t mobile 10 natychmiastowych przelewów darmowych co miesiąć :) Jak się zdecydujesz to podaje mój nr polecający do bzwbk 1012615125 link do rejestraci https://www.bzwbk.pl/polecaj-bank/polecaj-bank.html a do T mobile to na PW mi meila
@tacky: Jeśli chodzi o te przelewy natychmiastowe to jak to działa?

Przelewam hajs z T-Mobile do powiedzmy mBanku, czyli dwa inne banki i kasa jest w czasie rzeczywistym na drugim koncie, ewentualnie za 10-15 minut?

Działa to o każdej porze dnia i nocy?

@Deiv1990: Ciągle bliżej mi do BZWBK, dam znać jeszcze bo mam czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MichaelT128: Nie jestem w mBanku, miałem tam swoje pierwsze konto, ale podwyższyli opłaty i chyba zlikwidowali wtedy darmowe bankomaty :) Nie chce konta w mBanku bo ten ich serwis transakcyjny mnie przeraża i często zmieniają regulamin.
@ajaracki: Dokładnie kilka minut. I jeszcze zapomniałem 5% Cashback. Maksymalnie 25 pln w miesiącu można dostać zwrotu. Generalnie i jedno i drugie konto ma swoje wady i zalety. Mam konto w bzwbk, ale tylko dlatego, że ma chyba najlepsze %w tej chwili na rynku i tam trzymam nadwyżki, ale na stałe się nie przeniosę. Jednak darmowe powiadamianie o wszelakich ruchach na koncie jest dla najwyższą zaletą. No i wszystko darmowe.