Wpis z mikrobloga

Policyjna Alfa Lavetta w swoim naturalnym środowisku prosto w #rzeszow.

Kierowcy radiowozu mają uprawnienia do kierowania lawetą dzięki czemu mogą stać i suszyć prosto z lawety wykorzystując element zaskoczenia. Dodatkowo włączenie koguta w alfie powoduje, że dzięki tej prostej symbiozie na drogach pojawia się nowy rodzaj pojazdu - laweta uprzywilejowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#alfaholicy #alfaromeo
Sarpens - Policyjna Alfa Lavetta w swoim naturalnym środowisku prosto w #rzeszow.

...

źródło: comment_53bHubZziWseHJhjo2SySM8CTibhCCyN.jpg

Pobierz
  • 23
@Sarpens: Zapomniałeś dodać, że nowy rodzaj pojazdu jakim jest laweta uprzywilejowana zapewnia znacznie lepszą widoczność funkcjonariuszom pełniącym służbę. Tak więc nie trudno zauważyć, że pomysł zakupu Alfa Romeo dla policji jest nie tylko bardzo innowacyjny, ale również wyjątkowo skuteczny. Wszystko to za sprawą połączenia pojazdów znanego z serialu Power Rangers, który to od dawna służy naszym niebieskim wojownikom jako materiał szkoleniowy.
@Sarpens: Dużo prawdy. Ale nie zgodzę się do końca ze 159. Mam już 2. Pierwsza 1.9 8v 120 km + chip na 161km i 3 lata bezawaryjnej jazdy - silnik bezobsługowy a rozrządy i części eksploatacyjne śmiesznie tanie (prócz zawiasu). Wymieniłem tylko zawieszenie z przodu bo mi się zachciało obniżania i przy 120tkm padło. Teraz mam 1.75 TBI i jest rewelacja. Bo nie ma kle kle kle i osiągi dużo lepsze.
Nie warto pchać się w zamienniki zawieszenia bo są kiepskiej jakości , w tej chwili w TBI mam 150tyś oryginalny zawias i zero luzów. Dla przykładu w poprzedniej jeden zamiennik wahacz górny koszt 300zł oryginał około 600zł. Zamiennik nie wyjechał nawet z warsztatu, tłukł jak by miały się koła pourywać. Ori załatwiło sprawę (zrobiłem 40tkm po wymianie i sprzedałem auto). Zamiennik dół TRW 800zł wytrzymał 6tyś km. Oryginał (1500zł ) wytrzyma około
@extralion: W policyjnych Alfach najczęściej spotykany jest silnik 2,4 JTDm czyli 200-210 konny 5 cylindrowy diesel. Nie słyszałem o silnilach benzynowych (chyba że w tajniakach)
@kzrr: błąd. jedynie 1.75 tbi , silnik na turbinie a że służbówka i to w dodatku ponad 200konna to z radością wciska w fotel przy zimnym silniku. Do tego przecież jadąc na interwencję nikt nie będzie czekał aż turbo się schłodzi. Także na 90% jestem przekonany że radiowóz ze zdjęcia na turbinę kulał.