Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem najwięcej na nieudolności PISu zyskają dwie partie.

Pierwsza z nich to Nowoczesna, bo w opinii wielu osób najbardziej zaangażowała się w protesty przeciwko łamaniu konstytucji. Tak wiem wiem, że na Wykopie jest znienawidzona, ale po liczbie osób na protestach widać, że jednak Wykop nie jest odzwierciedleniem społeczeństwa polskiego i ludzie ich popierają. Wg sondaży jest teraz na drugim miejscu.

Druga partia to Razem. Do niedawna nie istniała w świadomości ludzi, ale dzięki protestom w sprawie aborcji ich poparcie będzie rosnąć. Już w niektórych najnowszych sondażach przekraczają próg wyborczy.

Dwie partie, które najbardziej sprzeciwiają się polityce PISu zyskają najwięcej. Dzięki protestom są coraz bardziej rozpoznawalne. Tak jak Kukiz wybił się na krytyce PO, tak te partie wybiją się na krytyce PISu.

#neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #4konserwy
  • 17
Pierwsza z nich to Nowoczesna,


@Howea: tu sie nie zgodzę, według mnie zyskuje Kukiz, bo duża częśc elektoratu jest konserwatywna, ale nie skrajnie i Kukiz idealnie im pasuje, Nowoczesna zbiera odpady po PO.

Co do Razem pełna zgoda, w nastepnych wyborach wchodza z palcem w nosie do Sejmu, pierwsza w historii Polski prawdziwie lewicowa partia a nie przebierańce z SLD. Moim zdaniem Polska mimo wszystko lubi lewicowe postulaty i ja za
@Howea: Jeżeli chodzi o sondaże w tym roku i, powiedzmy, przyszłym, to pewnie masz rację, ale jeżeli typujesz wyniki w przyszłych wyborach parlamentarnych, a nic ale to nic, gwarantuję, ich nie przyspieszy, to ja bym był jednak ostrożniejszy...

Co do .Nowoczesnej: przy takim tempie w autokompromitacji, jakie narzucił sobie ich lider oraz niektórzy prominentni działacze, za cztery lata równie dobrze mogą dostać w wyborach mniej niż 10 procent.

Co do Razem.
@Howea: Sondaże, sondażami, ale póki co pis ma najstabilniejszy elektorat. Z N. to nie wiadomo, ale zyskują raczej kosztem po. Razem ma duże szanse na jakiś sukces i może będzie tym gwoździem do sld. I zostaje Kukiz po referendum coś ich ruch podupadł.
@Howea: Sytuacja polityczna cztery lata przed wyborami nie ma większego znaczenia, bo najważniejsza jest kampania wyborcza i może 2/3 miesiące przed nią, zwłaszcza jeżeli chodzi o partie opozycyjne.
Niestety, ale obstawiam kolejne zwycięstwo pisu za sprawą największej politycznej kiełbasy w XXI wieku, czyli programu 500+. Jeżeli Jarosław Kaczyński nie przejedzie ciężarnej zakonnicy na pasach, to nic jego partii stać się nie może.

Prezydenturę też pewnie będą mieli w garści, JE Donald
@Howea: te osoby na protestach to głównie wiek przedemerytalny projektujący swoją frustrację na Kaczyńskiego. Ale Razem to kibicuję, mam nadzieję że coś ugrają i nasza polityka przestanie opierać się na byciu albo niebyciu Kaczyńskim
@Howea: Poparcie Nowoczesnej trochę podskoczylo ale nie to chyba odpływpoparcia z umierajacej PO. Nowoczesna na razie jest jeszcze za słaba aby walczyć o takie stałe poparcie. Co do Razem, trochę się wybija to fakt. Poniekąd przyczyną tego są bardzo słabe notowania SLD.