Wpis z mikrobloga

Hej,
3 cia część sprawy z kupnem #dzialkabudowlana #dzialka
Wcześniejsze sprawytutaj
Sąd nadał własność po właścicielu nr 2 tylko na właściciela nr 1 - wszystko ok

Jednak:
poprosiłem o przygotowanie wszystkich dokumentów niezbędnych do umowy kupna-sprzedaży u notariusza.

Jednym z podstawowych jest wypis rejestru gruntów ze starostwa powiatowego.
Tu spotkałem sie z zaskakującą treścią wypisu dotyczącą statusu działki
a) Na siedzibie urządu gminy, systemie terenu powiatu oraz na stronie geoportal działka widnieje jako MN - mieszkaniowa jednorodzina
b) Wypis z rejestru gruntów w starostwie powiatowym jako R - rolnicza

PYTANIE:
Skąd ta różnica?
Czy blokuje to rozpoczęcie etap wystąpienia o pozwolenie na budowę na danej działce?
Czy posiadając zaświadczenie z gminy, systemu terenu powiatu oraz geoportalu są ponad wypisem ze starostwa?
Czy starostwo zapomniało bądź celowo nie wprowadziło zmian, i pomimo zakupu, należy czekać na wprowadzenie uaktualnienia?
Z góry dzięki za pomoc

tagi:
#pytanie
#prawo
#rejestrgruntow
#kupnodzialki
#kupnogruntow
  • 4
@Wykoppeel1230: Cześć!
Nie mam wypisu z Urzędu Miasta, jednak dostępna jest Uchwała Rady Gminy wraz z mapami z Miejskiego Planu zagospodarowania Przestrzennego, w którym działka widnieje jako MU-11(jeszcze inna wersja :])
jeśli masz plan obowiązujący( - musisz ogarnąć czy jest obowiązujący, czyli czy w to miejsce nie uchwalili jakiegoś innego), to możesz budować to na co ci pozwala plan (a MU to chyba mieszkanowo-usługowa), a przy wydawaniu pozwolenia na budowę będą sprawdzać tylko czy projekt jest zgodny z planem i normami prawa budowlanego.
@Bjornolf: