Wpis z mikrobloga

Sezon rozpoczęty! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój najtańszy (jedna pensja wykopowego programisty) samochód w życiu, kupiony na jeden sezon z ciekawości, jest ze mną trzeci rok i zostanie dłużej, najwyżej wymienię kiedyś na inny kabriolet.

Minusy:
- przy wysokich temperaturach i ostrym słońcu lepiej jechać z zamkniętym dachem i klimatyzacją, łatwo sobie spalić twarz albo co gorsza pół twarzy, na początku parę razy mi się zdarzyło
- jazda za zepsutym dieslem po otwarciu dachu to porażka, śmierdzi tak że trzeba albo wyprzedzić albo zostać z 300m z tyłu
- tylko wolnossące 2.0 136KM, nie znalazłem niebitej 2.0T a nie obraziłbym się też gdyby tu były z trzy litry
- przez szklany dach potem normalne samochody wydają się na początku ciemne i ciasne
- po złożeniu dachu wywołuje duzo negatywnych emocji w innych, nie dość że francuz to kabriolet, więc czasami ktoś musi mi koniecznie pokazać że go nie wyprzedzę, wpuszczanie w korku też jest częstsze z zamkniętym dachem

Plusy:
- jazda z otwartym dachem, zwłaszcza letnią nocą
- szklany dach, świetna sprawa
- śmiesznie tania w utrzymaniu, komplet opon kosztuje połowę tego co do mojego drugiego samochodu, klocki, tarcze, itp., są w może nie cenach złomu ale bardzo niskich
- bezawaryjna, przez prawie 3 lata padło mi tylko parę drobiazgów za śmieszne kwoty, a tak to sama eksploatacja

Gdyby ktoś się zastanawiał czy warto kupować kabriolet - jak najbardziej warto, bardzo fajny stosunek dawanej przyjemności do ceny i kosztów, nawet w przypadku tak budżetowego i taniego egzemplarza jak mój.

#samochody #pokazauto #renault #megane
xetrov - Sezon rozpoczęty! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój najtańszy (jedna pensja wykopowego prog...

źródło: comment_sAjrYdi7gs4Xj0ixqdSpxVsR1LDK7bvG.jpg

Pobierz
  • 21
@paprykarzszczecinski1: hardtopa nie dostanę w takiej ceniea chciałem zmieścić się w budżecie żeby w razie czego sprzedać i nie stracić za dużo.

@Jestem_Tutaj: kwestia gustu, mi akurat bardziej pasuje Megane CC albo 308 CC niż MX5, chociaż o tej drugiej (nowszej) myślałem jako kolejnym kabriolecie, chyba że będzie BMW.
@IlluminateEliminate: nie wnikam kto czym jeździ, jak chce to może skomentować, byle sensownie. Jak robiłem rozeznanie to wyszło mi że najbardziej podoba mi się własnie Megane CC, ma kilka fajnych rzeczy które lubię (Hands Free) albo chcę mieć (szklany dach) więc je kupiłem, gdybym miał się słuchać opinii 'wszystkich' to bym do końca życia jeździł Passatem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym wiele lat jeżdżenia francuzami przyzwyczaiło
oprocz feli mam tez passata


@Jestem_Tutaj: Passat (tyle że CC) był przeze mnie brany pod uwagę i nawet był w top 3 samochodów które sprawdzałem ale po przejechaniu się nim i zobaczeniu wnętrza przegrał z Laguną Coupe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niemniej jednak jakbym miał mieć jakiegoś VW to własnie paska cc.
@stalowydamian: najwięcej kilometrów mam nią przejechane właśnie nocami bez celu, potrafię wsiąść gdzieś o północy i wrócić 3h później kręcąc się po lokalnych dróżkach i leśnych drogach tocząc się 30kmh, z tego powodu od teraz muszę mieć jakiś kabriolet na lato bo taka jazda to świetne uczucie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@stalowydamian: przynajmniej dzięki temu zaczynam lubić lato bo jest w końcu jakiś plus takich temperatur ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tego powodu chciałem hardtopa, długo używałem jej jako podstawowego samochodu również po to żeby sprawdzić jak to się sprawdza zimą czy jesienią i jest bardzo dobrze, bez problemu może być całorocznym samochodem.

Teraz czekam tylko aż w nocy będzie przynajmniej te 15 stopni żeby można było swobodnie
@xetrov: w sumie to mam pytanie, bo jezdze troche powiązanym (mechanicznie/elektrycznie ) samochodem do Twojego bo Sceniciem II, i zdarza Ci się, żeby przyciął ci się dach? Bo ja mam elektrycznie otwierany szklany dach i czasami dojeżdża do połowy i stoi i trzeba przesmarować i zastanawiam się czy w "krewniaku" jakim jest kabriolet też się coś podobnego zdarza?
@stalowydamian: przez dwa lata nic się nie działo, otwierał i składał się bez problemu, natomiast dzisiaj przy pierwszym otwarciu przez jakieś 3 sekundy było słychać jakieś piski i trzaski więc zapewne wypadałoby już go przesmarować, w sumie zapomniałem o tym bo powinno się co sezon, max co dwa.

Problemy z dachem były w wielu egzemplarzach które oglądałem ale które miały powypadkową lub pokolizyjną przeszłość bo w przypadku CC to się odbija
@Dr-Livingstone: to zależy, bo tak:

- w porównaniu do mojej poprzedniej Laguny 2 (na 205/55R16) jest bardziej twardo, tam było wygodniej
- w porównaniu do obecnej Laguny 3 (na 225/45R18) jest bardziej miękko, ale i tak wolę to z Laguny

Obecnie stoi ma 205/55R16 i nie będę schodził niżej bo często jeżdzę bocznymi czy niemal leśnymi drogami i nawet 17 by się do tego nie nadawały, samo zawieszenie jest średnio twarde