Wpis z mikrobloga

@kamilbr02: Szkoła przygotowawcza ( niecałe 4 miesiące) + dwa razy ćwiczenia rotacyjne po dwa tygodnie . Ogólnie rok temu w maju rozpocząłem służbę przygotowawczą NSR.
@bartdziur: Do korpusu oficerskiego jest w tej chwili chyba paradoksalnie łatwiej ;) Aby zostać podoficerem trzeba zostać szeregowym zawodowym i czekać na okazję wysłania do szkoły podoficerskiej. Pomijam w takich rozważaniach żeglarzy z wiatrem w plecy, bo tacy mogą dużo więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZjednoczonaEuropa: @Iwan94: Rozkazy trzeba wykonywać, ale tylko jeśli są zgodne z obowiązującym prawem. Rozkaz zrzucania bomb na cywilne domostwa nie jest zgodny z prawem międzynarodowym. Wykonując go popełniasz przestępstwo w takim samym stopniu jak osoba rozkaz wydająca. Ponadto, jeśli otrzymałeś rozkaz niezgodny z prawem powinieneś zgłosić to wyższemu przełożonemu.
Nie wiedziałem że jest taka możliwość przez służbę przygotowawczą. Pytanie czy znajdziesz etat. JW raczej starają się wysyłać swoich na kursy.


@boa123: kursy dla rezerwy to co innego. Ja zrobiłem w miesiąc kaprala. Także da się. Teraz jest dwa miesiące. Etat znaleźć jest prawie niemożliwe, ale wiadomo jak to dziala.