Wpis z mikrobloga

@wielki_beben: Jako posiadacz cabrio (choć nie c70 i nie volvo:-P) stwierdzam, że to, że "cabrio nie nadaje się na nasz klimat" to mit, rozsiewany przez januszy - dumnych posiadaczy pasatów w tdi :p Nadaje się, tak jak każde inne auto. Nawet w zimę nie odczuwam większego dyskomfortu - prawdopodobnie ze względu na materiałowy dach auto nagrzewa się parę minut dłużej niż normalne, ale to by było na tyle. Trzeba jedynie pamiętać
@Little_Juice: mam 2 czarne auta :P VW 3C od 9 lat i 307CC :P nie jest zle. Gorzej z kurzem, bo widac go momentalnie. Najlepiej brac srebrne jak chce sie zeby nie bylo widac brudu ;) na kazdym innym tak samo szybko jak na czarnym lapie kurz.
czarny to pogrzebowy kolor, 2/3 aut jest czarnych u nas w kraju, widać każde zabrudzenie na lakierze... mógłbym tak dłużej.


@Little_Juice: ale bujdy. Żaden pogrzebowy kolor a najbardziej dostojny - o ile czerń jest czarna (niektóre auta mają jakąś taką szarą czerń) i głęboka. Wcale 2/3 aut u nas nie jest czarna. Brudzą się tak samo jak każdy inny, no może nieco bardziej widać - straszne. Jak kogoś irytuje brud to
@wielki_beben: mam Volvo C30 (czyli w sumie C70 bez składanego dachu, bo reszta taka sama). Co do samego dachu się nie wypowiem, ale cała reszta jest godna polecenia.
Pewnie będziesz chciał automatyczną skrzynię biegów. Problem jest taki, że geartronic z Volvo to podobno słaba skrzynia. Awaryjna i znika w niej moc. Była jeszcze skrzynia powershift, ale jedynie w silniku 2.0d, ale przypuszczam, że diesla do cabrio raczej nie będziesz chciał, więc
geartronic z Volvo to podobno słaba skrzynia


@mattcabb: podobno gówno prawda.
i nie wiem skąd ci się wzięło, że c30=c70. To całkiem inne samochody. Może światła mają podobne i gamę silników, ale C70 jest znacznie dłuższe.
@przegryw69: C30, S40, V50 i C70 to ta sama platforma, ten sam rozstaw osi (2640mm), te same silniki, zawieszenie, hamulce, te same wiązki, te same modułu elektroniczne (nie licząc obsługi dachu). Także jednak trochę więcej wspólnego niż podobne lampy. Tak na prawdę C70 ma składany dach, dłuższy tył, a reszta jest ta sama.
Tak jak Focus MK2 Hetch, Sedan, Kombi i Cabrio.

A co do geartronic, to zobacz sobie jaki mam