Wpis z mikrobloga

Wszyscy lubimy seks, prawda? Prawda!

Mireczki, chciałbym poruszyć ważny temat. Zarówno #niebieskiepaski jaki i #rozowepaski - chciałbym was zachęcić do zrobienia sobie badania na HIV i HCV.
Pewnie większość z was powie sobie:
- Jak to?! Ja mam mieć HIV? Albo jakieś HCV? Skąd niby!? Przecież nie biorę heroiny!
Odpowiadam:
- W dobie tindera, łatwości w nawiązywaniu kontaktów seksualnych zwiększyła się... zresztą, co ja pieprzę. Zawsze była taka łatwość a problem istniał zawsze tylko w dobie takich dobrodziejstw jak #tinder #badoo ( #roksa #zbiornik #garsoniera - wyższa szkoła jazdy ale jak się nad tym zastanowicie, to jedno i to samo) seks stał się łatwiekszy nawet dla mireczków, aspołecznych typów, by nie powiedzieć stulejarzy. Widać to po waszych relacjach z randkowych podbojów. Ba, niektórzy nawet mirko traktują jako portal do wyrywania drugiej polówki. I teraz tak. Poznajemy kogoś. Chłopak poznaje dziewczynę, dziewczyna chłopaka. Co o nich wiemy?! Owszem, te wszystkie tinderowe sprawy kończące się łóżkiem najczęściej robione są z głową (czyt. w zabezpieczeniu, prezerwatywie), ale zdarza się przecież, że poznajecie dziewczynę/chłopaka, spotykacie się aż w końcu zostajecie parą. A nie oszukujmy się, seks w prezerwatywie jest słaby to raz, a dwa wcale nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa jeśli chodzi o zarażenie się. Powiesz:
- No dobra, ale co ty #!$%@?. Przecież mam swoje standardy, nie wyrywam blachar, jak już to szukam bardziej ułożonej kobiety.
- No dobra, ale co ty #!$%@?. Przecież mam swoje standardy, nie szukam typowego ruchacza, tylko bardziej ogarnietego, ambitnego, przyjacielskiego, inteligentnego, wysportowanego ale nie z za bardzo rozbudowaną sylwetką, mającego w sobie ikrę, to coś... przytulaśnego faceta. A nie pierwszego lepszego któremu zależy tylko na seksie.
Odpowiadam:
- No spoko. Ale każdy ma jakąś historię seksualną, poprzednich partnerów, przeżył różne niebezpieczne sytuacje (halo! wirusy to nie tylko seks!) Do tego dochodzi przypadkowe zarażenie w szpitalu.
Zastanawiam się ile z was ma jakąś podstawową wiedzę na temat tych wirusów. Chciałem obalić trochę mitów i zachęcić do przebadania się.

HIV:
- Otóż wirusem HIV zarazić się jest dość ciężko, musi dojść do stosunku płciowego bądź niefortunnej wymiany krwi osoby zdrowej z zarażoną.
- HIV to jeszcze nie AIDS, z HIV można przeżyć długie życie nie chorując na AIDS...a może być i tak, że będzie zupełnie odwrotnie, to znaczy szybko zachorujemy na AIDS i nasze życie zamieni się w koszmar.
- Całkowitą ochroną przed wirusem HIV jest... abstynencja seksualna lub stosunki seksualne jedynie ze zdrowymi osobami oraz unikanie kontaktu z krwią innych ludzi. Nigdy nie wiemy, kto jest nosicielem, czasami ludzie latami nie wiedzą, że są.
- Narkotyki. Oczywiście samo zażywanie narkotyków drogą dożylną nie powoduje wzrostu ryzyka zarażenia wirusem HIV... skąd więc to przekonanie że narkomania = hiv? Otóż stąd, że czasami w nałogach, zwłaszcza heroinowym dochodzi do tego poziomu patologii, że narkomanii używają tych samych strzykawek i igieł i tak rozprzestrzenia się wirus.
- Dziwki. Panienki poznane w klubach na szybki numerek. Wszystko jest dla ludzi. Wiadomo, że nie poprosimy panienki w klubie o zaświadczenie na piśmie, że jest zdrowa przed podwiezieniem jej do chaty celem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj trzeba uważać, używać prezerwatyw. Ale uwaga! Prezerwatywa owszem, zapobiega zarażeniu prawie w 100%... ale gdy mamy na swoim penisie jakąś rankę to jest w stanie dojść do zakażenia przy seksie oralnym, gdy panienka również posiada jakąś rankę w buzi.
- Tutaj więcej o samym wirusie

HCV:
- W przeciwieństwie do HIV, tym ustrojstwem zarazić się jest o wiele łatwiej. HCV przenosi się podczas kontaktu krwi własnej z krwią nosiciela. Potencjalnie zakaźny jest każdy materiał zawierający krew. Wirus przenosi się w czasie zabiegów medycznych: pobierania i transfuzji krwi, zabiegów operacyjnych i innych, a także przez zabiegi niemedyczne, takie jak wykonywanie tatuażu (u jakichś januszów którzy nie dbają o sterylność sprzętu). Dlatego zarazić się można nawet trenując boks, piłkę nożną, rugby... jakikolwiek sport kontaktowy gdzie może dojść do wymiany krwi.
- Jeśli chodzi o seks, to jak przytacza wikipedia - prawdopodobieństwo zarażenia się HCV od monogamicznego partnera heteroseksualnego wynosi maksymalnie 0,07% rocznie – jedno zakażenie następuje na 190 000 stosunków, ryzyko rośnie w przypadku kontaktów z przypadkowymi partnerami oraz w przypadku MSM (nie wiem co to jest to MSM, ale jeśli coś z Microsoftem to nie dziwię się ( ͡º ͜ʖ͡º) )
- Narkotyki. O wiele łatwiej zarazić się wirusem HCV niż HIV używając niesterylnego sprzętu.
- Tutaj więcej o samym wirusie

Ja już mam tę pewność, że nie zarażę partnerki. Na HCV robiłem badanie pół roku temu, teraz postanowiłem zrobić na HIV. Od razu żyje mi się lepiej z tą świadomością, że jestem zdrowy. Zrób to i ty!
Test jest darmowy (dla osoby ubezpieczonej), dla nieubezpieczonej HCV kosztuje około 25zł a HIV około 50zł.
Wynik jest anonimowy, jak widać na załączonym obrazku nie ma na nim żadnych moich danych.

#seks #medycyna #zbadajsie #choroby #zwiazki
G.....e - Wszyscy lubimy seks, prawda? Prawda!

Mireczki, chciałbym poruszyć ważny ...

źródło: comment_cqQMVemJlhyqresocxugGbrXkWyT6HnN.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
TL;DR - zbadaj się na HIV i HCV, to nic nie kosztuje, a nigdy nie wiesz czy przypadkiem nie jesteś nosicielem. Nawet mając jedną partnerkę (lub nawet żadną) i nie bierzesz narkotyków - możesz być nosicielem.
  • Odpowiedz
NO I PAMIĘTAJCIE, ŻE WIRUSY TE NIE ROZPRZESTRZENIAJĄ SIĘ JEDYNIE DROGĄ PŁCIOWĄ.
#stulejacontent również są zagrożeni. Trochę mniej, ale jednak.

Wykopcie mireczki, to dla naszego dobra. Większa świadomość społeczna = większe bezpieczeństwo.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Nie no, rozumiem śmieszkowanie (: Ale generalnie panuje taki mit, że wirusy to tylko seks. A no nie. Podczas uprawiania sportu, u dentysty, u Seby paląc maryuuhuanę z jednej lufeczki... tak też się da. Z własną ręką nie nie słyszałem.
  • Odpowiedz
@Sicamber: HIV też robią w taki sposób? Nie wydaje mi się...
@joeytribbani: no w moim mieście jest szpital gdzie jest poradnia profilaktyki HIV itd. i tam się robi badania, ale generalnie możesz zrobić w każdym szpitalu w laboratorium, wynik na drugi dzień.
  • Odpowiedz