Wpis z mikrobloga

Mirki od dluzszego czasu mam problem.Otoz wszystkim bardzo sie przejmuje,a najbardziej praca.Jestem dobrym pracownikiem,prace wykonuje sumiennie,ale ciagle wydaje mi sie ze moglbym zrobic lepiej lub szybciej.Jak sie tego pozbyc?Przez to zaczynam bac sie do pracy chodzic(ze przyjde i dostane zjebki ze zle wykonalem swoja prace). #praca #pytanie #psychologia
  • 11
@walkaznalogiem: wiedza to potęgi klucz. Czyli musisz mieć w głowie myśl lub myśli, jeśli skupiasz się tylko na negatywnej to lipa, sęk w tym, żeby poznać alternatywy a potem trzymać się pozytywnego scenariusza. Ludzie nie mają wolnej woli, więc jeśli, będziesz pokazywał swoją słabość oni będą ją widzieć i dawać to czego się obawiasz.
@walkaznalogiem: miałem to samo, moja rada - #!$%@? coś od czasu do czasu specjalnie, poważnie mówię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobaczysz, że nic się złego nie stanie, nie ma się czego bać, to jest normalna rzecz, że od czasu do czasu coś nie wyjdzie. Nie musisz od razu wysadzać firmy w powietrze, zacznij od jakichś drobnych rzeczy, to naprawdę pomaga
@walkaznalogiem: Poczytaj coś o CBT, myślach automatycznych i sposobach radzenia sobie z nimi. Jak to nie pomoże, a lęk będzie Ci naprawdę doskwierał, rozważ pójście do psychoterapeuty, najlepiej właśnie poznawczo-behawioralnego.