Wpis z mikrobloga

Cześć! Mam niedługo urodziny i zamierzam zrobić sobie luksusowy prezent z zaoszczędzonych pieniędzy. Chcę kupić tablet najlepiej do 1500 PLN, może być więcej, jeśli byłoby jakieś cudo, super okazja, to mogę zapłacić do 3/4K. Będzie służyć głównie do szybkiego, wygodnego, przejrzystego przeglądania stron, serwisów internetowych, komunikacja z chmurą=przesyłanie danych, filmy i sporządzania notatek, grać w gry na nim nie zamierzam.

Cechy, których szukam w tablecie:

1. SZYBKIE ŁADOWANIE stron, forów, Reddit, Wykop, Allegro, Alibaba, obrazków Deviantart, inne, filmików z Youtube, Vimeo, Liveleak, jak go obrócę, to żeby nie zamulał na minutę, tylko w miarę szybko się dostosował (jeśli jest to możliwe).

2. OBSŁUGA DZIESIĄTEK OTWARTYCH KART(stron) W FIREFOXIE/CHROME. Na laptopie jak jestem w Internecie to średnio z 20 jest zawsze otwartych w nocy tak 70 osiągam i nie lubię ich wyłączać, bo zazwyczaj wracam do nich, a grzebanie w historii jest dla mnie bardzo denerwujące i czasochłonne. Nie wiem czy tablet może wytrzymać wiele otwartych stron, jeśli tak, to proszę, dajcie znać.

3. WYGODA UŻYTKOWANIA jest ważna, aby jak najprzyjemniej (najwygodniej) się na nim pisało(do robienia notatek), żeby nie parzył rąk przy dłuższym użytkowaniu, w miarę lekki.

4. EKRAN jak najlepszy mogę dopłacić tak do 1000 PLN za sam ekran jeśli różnica byłaby zauważalna, ale jak ma to kosztować 2-3 tys. więcej za sam ekran, to odpada. Mam używanego Samsunga Note 2 z 2013 roku super AMOLED i ekran ciągle wydaje mi się piękny.

5. NAJWYDAJNIEJSZY SYSTEM OBECNIE (w tabletach to chyba android) , Appla nie lubię, a Windows chyba ma bardzo małą wydajność, więc preferowałbym najwydajniejszy i chyba to byłby android właśnie. Wcześniej pytałem o tablet z klawiaturą, ale jednak wolę coś poręczniejszego, bardziej wygodnego.

Bardzo proszę o Wasze doświadczenia, jakie urządzenia sobie cenicie, jak się sprawują oraz wszelkie inne sugestie. Pozdrawiam! #tablet #komputery #pytanie #technologia #android #pytaniedoeksperta
  • 19
@Jurigag: no Surface pro najlepiej wygląda, tylko zajebiście drogi, pod moją górna granicę podchodzi, to bym się chyba bał wyjść z tym z domu. Muszę mieć gwarancję, mam pecha do urządzeń, 20% rzeczy które kupuję mają wady wrodzone
@OpenVortex: do roku, sprzedawca ci zwraca kase a nie wymienia, to nie ma żadnego związku z producentem itp, oczywiście mówię tutaj o urządzeniach kupionych w polsce, tj np surface 3, dzisiaj sprzętu na gwarancje się nie oddaje tylko na rękojmie, mniej pieprzenia się, to z chin zwykle wygląda tak że jak coś nie działa to odsłysza na gwarancje a oni odsyłają nowe
jak jest to ten rok


@OpenVortex: ? jak to ten rok ? trochę nie ogarniam

w zasadzie rękojmia obowiązuje przez 2 lata, ale po roku musisz ty udowodnić że nie było wady fabrycznej w dniu kupowania sprzętu
napisałeś "do roku" w poprzednim poście, więc zrozumiałem, że rękojmia trwa rok. A czy w ogóle da się udowodnić wadę wrodzoną, jak ona jest wrodzona i po roku i dwóch miesiącach padnie wadliwy ram czy coś to nie wiem, nagrać filmik jak otwieram ze sprzętem paczkę, uruchamiam wszystkie aplikacje i jest ok?