Wpis z mikrobloga

@meres: smutno ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi sie marzy spowiedz masowa. Bo jednak spowiadanie sie ksiedzu z swoich grzechow mnie mega peszy. Skoro ksiadz przekazuje Bogu nasze grzechy to dlaczego nie wprowadza spowiedzi masowej. Mimo iz mysle ze wiare trzeba naprawic tak mnie cieszy ze nowe pokolenie nowych ksiezy jest mobilne i mysle ze przyciagniecie jeszcze mlodych do kosciola ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to dlaczego nie wprowadza spowiedzi masowej


@susuke15: Jest w Polsce Kościół Polskokatolicki w którym istnieje taka spowiedź powszechna. Co ciekawe, nawet po niej nie wszyscy idą do komunii św. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@meres: Szczęść Boże, jak dobrze że trafiłam tu na księdza :) mam pytanie dotyczące spowiedzi. Czy jeśli nie jestem w stanie odprawić pokuty nakazanej przez spowiednika to czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? W sensie, jakaś pokuta zastępcza? Czy coś? Chodzi o to ze mam uczestniczyć we mszy świętej w pewien dzień a nie dam rady bo pracuję;(
(wtedy jeszcze nie wiedziałam że bede pracować w tym czasie).
@meres: i dla mnie to jest fajne i szczere :) ja do spowiedzi chodze do innej parafii bo sie wstydze przy swoim ( ͡° ͜ʖ ͡°) marzy mi sie by ksiadz zrobil turniej w fife i wygrany dostanie mial nagrode w postacii odprawienia mszy swiecej w dowolnej intencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szczęść Boże, jak dobrze że trafiłam tu na księdza :) mam pytanie dotyczące spowiedzi. Czy jeśli nie jestem w stanie odprawić pokuty nakazanej przez spowiednika to czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? W sensie, jakaś pokuta zastępcza? Czy coś? Chodzi o to ze mam uczestniczyć we mszy świętej w pewien dzień a nie dam rady bo pracuję;(

(wtedy jeszcze nie wiedziałam że bede pracować w tym czasie).


@mala_mi_123: Jeżeli wypadła
i dla mnie to jest fajne i szczere :) ja do spowiedzi chodze do innej parafii bo sie wstydze przy swoim ( ͡° ͜ʖ ͡°) marzy mi sie by ksiadz zrobil turniej w fife i wygrany dostanie mial nagrode w postacii odprawienia mszy swiecej w dowolnej intencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@susuke15: W pierwszą środę miesiąca odprawiam msze świętą w jednej z intencji
@meres: mnie smuci jedynie ze mowisz ze to praca a nie powolanie ale okej szczery jestes :) czy pochwalasz biznesowych ksiezy typu rydzyk? Czy wyobrazasz sobie na starosc bycie biednym ksiedzem? Mialem ksiedza w rodzinie ba nawet uczyl w seminarium i gdy umarl zostawil tylko kilka ksiazek bo innych materialnych nie mial. Jak myslisz da sie zrobic znowu mode na katolicyzm?bo wiara traci katolikow wiecej niz przybywa z tego co widze
mnie smuci jedynie ze mowisz ze to praca a nie powolanie ale okej szczery jestes :) czy pochwalasz biznesowych ksiezy typu rydzyk? Czy wyobrazasz sobie na starosc bycie biednym ksiedzem? Mialem ksiedza w rodzinie ba nawet uczyl w seminarium i gdy umarl zostawil tylko kilka ksiazek bo innych materialnych nie mial. Jak myslisz da sie zrobic znowu mode na katolicyzm?bo wiara traci katolikow wiecej niz przybywa z tego co widze ( ͡