Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy pozwolenia na broń sportową i/lub sportową do celów kolekcjonerskich, najlepiej zdobytego w miarę niedawno, mógłby się podzielić wnioskiem który złożył w WPA KSP?
Bo tak przeglądam różne w necie i sam nie wiem jak bardzo powinienem się rozpisywać o tym w jakich konkurencjach zamierzam startować i co kolekcjonować.
#strzelectwo #bron
  • 3
@hungry_joe: proszę - http://u.42.pl/cwXz

Nie rozpisujesz co zamierzasz kolekcjonować we wniosku, ale listę dla formalności warto zrobić - mnie o nią pytali na przesłuchaniu o cel kolekcjonerski.

Jeśli chodzi o cel sportowy to ja rozpisałem na konkurencje tak jak widzisz, inni nie rozpisują i też jest ok. Na pewno musisz mieć liczbę sztuk rozbitą na każdy rodzaj broni (BZ, CZ, strzelba).

W razie pytań daj znać.
@hungry_joe: Nie mam akurat mojego podania przy sobie, ale napiszę Ci mniej-więcej jakie informacje sam zebrałem. Zaznaczam, że na razie moje postępowanie jest w toku, ale przekazuję to, czego dowiedziałem się od kolegów, którzy temat WPA KSP śledzą na bieżąco.

Po pierwsze @ppqa ma rację jeśli chodzi o rozbicie liczby sztuk na pozwolenie sportowe według rodzajów broni. Wystarczy jednak podział bz, cz, gl, nie trzeba rozmieniać się na pistolety i karabiny.
@hungry_joe: @ppqa: Żadnego pisania co chcesz kolekcjonować, dlaczego, kiedy, po co i gdzie, ani nic o tym, że zbierasz gazetki militarne i czytasz dużo książek o II WŚ. We wniosku zamieszczasz tylko na co chcesz uzyskać pozwolenie i ewentualne niezbędne informacje. Ja i kilku znajomych składaliśmy takie i nie było żadnych problemów:

Niniejszym wnoszę o:

1) wydanie mi pozwolenia na posiadanie broni palnej sportowej, w postaci broni:
a) bocznego zapłonu