Wpis z mikrobloga

@zolwixx: Z lekturami jest taki problem, że większość z nich ma jakieś drugie dno i mnóstwo smaczków, których uczniowie za żadne skarby nie dostrzegają, przez co ich interpretacja ogranicza się do "był se koleś, coś się #!$%@?ło, ktoś umar i elo", a nauczyciele nie mają za grosz wyobraźni ani powołania i po prostu nie potrafią przedstawić tych lektur od ciekawej strony.
@maVka: ale to jest lektura w czym, gimnazjum? Czy wcześniej? Bo ja tego nawet z tytułu nie kojarzę, a fakt faktem, że zacząłem czytać lektury dopiero w LO.
@Prezes_roku: Lalka jest przeciętna, nie męczy czytelnika, ale jest wiele lepszych lektur w kanonie. Za to Ludzie Bezdomni są całkiem w porządku (choć Żeromskiego to lepsze Przedwiośnie). Podlektury to Chłopi, Pan Tadeusz i najgorsza książka jaką przeczytałem w życiu - Granica. Najlepsze w kanonie moim zdaniem Zbrodnia i Kara, Inny Świat, Jądro Ciemności, Proces, Wesele.
FERDYDURKE XD hehe pupcia hehe pupcie. Najgorsze gówno jakie czytałem w życiu, po 2/3 nie dałem rady skończyć
@zolwixx: @Lookbehindya: @Stefanson: @Dokkblar: @DrSmith: kurna co wy tak tę #!$%@?ą Lalkę chwalicie? przecież to jest jakaś telenowela z gazety pisana tak żeby prostakom Januszom i Grażynom się dobrze czytało czyli:
- szlachcianka Izabela jest w ogóle oderwana od rzeczywistości
- szlachta to nieroby i darmozjady
- kościoły służą tylko po to żeby przyszpanować dużymi datkami
- hurr durr nawracajmy się na socjalizm bo Mraczewski przywiuz ulotki
Z lekturami jest taki problem, że większość z nich ma jakieś drugie dno i mnóstwo smaczków, których uczniowie za żadne skarby nie dostrzegają, przez co ich interpretacja ogranicza się do "był se koleś, coś się #!$%@?ło, ktoś umar i elo", a nauczyciele nie mają za grosz wyobraźni ani powołania i po prostu nie potrafią przedstawić tych lektur od ciekawej strony.


@WillyJamess: Święta prawda. Miałam takie lektury, do których wróciłam po latach