Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy
Ćwiczę regularnie juz 2 miesiące, dietę staram się trzymać, ale coś robię chyba źle bo schudłem 6 kg (-2.5 mięśni, -3.5 tłuszczu)
W takim tempie będę do wakacji wyglądał jak patyk.
Dajcie jakieś porady jak to wszystko poskładać w diecie żeby mięśnie nie leciały prawie proporcjonalnie do tkanki tłuszczowej.
Ważę teraz 83 kg (w tym 18 kg tłuszczu) mam 185 cm, i ćwiczę od 2 do 4 razy w tyg (silownia + indoor cycling), praca siedząca..
#silownia #dieta #mikrokoksy
  • 14
  • Odpowiedz
@barman7200: Skąd wiesz ile spadło mięśni i ile tłuszczu? Stawiasz tarota czy używasz maszyn które podają w takim przybliżeniu jak jak ja trafiam w lotka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@barman7200: nie zrozum źle, ale jak według Ciebie ta waga oblicza ile akurat spadło mięśni a ile tłuszczu? Zakładam, że bazuje tylko i wyłącznie na masie całkowitej.
  • Odpowiedz
@barman7200: Nie ma wagi która pokazuje dokładnie, różnica z dnia na dzień może być -1kg mięśni i +1kg tłuszczu, myślisz że to cud podobny do zamiany wody w wino czy waga która jest guzik warta?
  • Odpowiedz
@barman7200: Jeżeli spadają mięśnie w zbyt szybkim tempie - jesz za mało. Odpowiednie spadki masy podczas redukcji powinny zawierać się w przedziale 0,5% - 1% masy ciała. Jeżeli chudniesz zbyt szybko - dorzuć te 100 kcal dziennie, lub cardio obetnij.
Jeżeli palisz mięśnie na redukcji - to nieuniknione, ale można to zminimalizować. Jak to zrobić - po pierwsze jeść 2g białka na kg masy ciała - to jest bardzo ważne.
Kolejnym
  • Odpowiedz