Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #silownia: zauważyłem, że niemal guru biochemii jest dla Was niejaki @Gavroche. Ponieważ Was lubię i nie chciałbym, byście słuchali kłamstw, półprawd, nieprawd i głupoty, to radzę Wam: uważajcie. Poniżej linkuję do wpisu, w którym to ów znawca z komentarza na komentarz kompromitował się coraz bardziej swoją niewiedzą.
Tutaj przygoda się rozpoczęła.
Pozwolę sobie zawołać mireczków z tagów #biologia #biochemia, zawołałbym nauka, ale to byłoby nadużycie. Patrzcie, co się dzieje pod naszymi nosami.

Uważajcie na dietę. Dieta wysokotłuszczowa może być przyczyną schorzeń metabolicznych, jak cukrzyca typu II, chorób układu krwionośnego, chociażby miażdżycy, a także wielu nowotworów, mamy na to wręcz tysiące dowodów. Wystarczy wklepać: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=high+fat+diet+cancer
Po lewej ograniczamy sobie wybór publikacji: możemy przeglądać próby kliniczne, wybrać same przeglądówki (najciekawsze dla nas), połączyć jedno i drugie, zaznaczyć tylko publikacje dotyczące badań na ludziach, a nie na modelach zwierzęcych. Sprawdźcie sami. Nie wierzcie internetowym mądralom tylko dlatego, że użyją paru mądrych słów. Sprawdzajcie tezy, opierajcie się na weryfikowalnych źródłach, a nie forach i notkach. Jasne, sam polegam na autorytecie pewnych osób, ale nie należy tego robić bezkrytycznie!

Pozdrawiam i polecam poczytać do obiadu. Czy naprawdę w pogoni za pięknym ciałem jesteście gotowi poświęcić połowę swojego życia na późniejszą walkę z różnymi chorobami?
  • 182
  • Odpowiedz
Ponieważ Was lubię


@Paladin_Woodrugh: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Misiaczku pluszowy, Ty nawet pojęcia nie masz jakie parametry ma "dieta tłuszczowa".
Przejrzałem kilkanaście z tych, pożal się Boże "badań" i żadne nie mówi o diecie tłuszczowej.( ͡° ͜ʖ ͡°)
To co "naukowcy" nazywają tam dietą tłuszczową, to jest zwykła dieta mieszana, z lekko podniesionym poziomem tłuszczu.
Słabo Ci idzie od samego początku.
  • Odpowiedz
@shz: Ale wykop to super miejsce, gdzie można znaleźć też fachową wiedzę. Poza tym, to proste medium, gdzie masz kontakt z ludźmi takimi samymi jak ty, czy masz pytanie o siłownię, psa, programowanie, gry, telewizor, buty, zamek w drzwiach, namiot itp. Stąd mój apel, by wiedzę takich "guru" sprawdzać, zanim się im zawierzy.
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh: Z tego co czytam pod #mikrokoksy na codzien to jestem zupelnie innego zdania #porazka, poza tym tutaj chodzi o wlasne zdrowie wiec raczej ktos kto slucha tutejszych jak to mowisz "guru" nie informujac sie za pomoca innych zrodel no to zycze tej osobie powodzenia. Chce przez to powiedziec ze ktos kto ma mozg i umie go uzywac powinnien odpuscic sobie wykop i od razu znalezc prawile do tego typu
  • Odpowiedz
@phogel:
Fajnie, że jesteśmy w temacie o dietach tłuszczowych.
Ty jesteś na takowej prawda?
Nie lękasz się?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro moje źródła są takie słabe, co podkreślasz już, któryś raz, choć ni chu, chu z tego nie trybisz, to co powiesz o dowodach @Paladin_Woodrugh: który podaje "badania" z PubMedu (!), które mówią o szkodliwości diet mieszanych z lekkim dodatkiem tłuszczu (co jest oczywiste), a odnosi
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh:
Jam jest pierwszy wśród pierwszych,więc rzekłem :D
Jest cos takiego jak Bodipy C12,wynalazek XXI w.

https://www.google.pl/search?ie=UTF-8&source=android-browser&q=bodipy+c12&gfe_rd=cr&ei=xv9rVtT9IO2v8wfjmYH4BA
Udowadnia nam nie mniej ni wiecej to,co badania z ubieglego wieku i natura. Bez insuliny zycie i tycie nie jest mozliwe ;D

ABSTRACT The spatiotemporal dynamics of triglyceride (TG) storage in unilocular adipocytes are not well understood. Here we applied ex vivo technology to study trafficking and metabolism of fluorescent fatty acids in adipose
M.....m - @PaladinWoodrugh: 
Jam jest pierwszy wśród pierwszych,więc rzekłem :D
Jes...

źródło: comment_aYzRuCUt1Di1zAP5XFkWY0CqHR2AaEpM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
"Charperze"


@MariuszEm: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masz żal do Piotrkowicza, he, he, he?
W najnowszym "Muscular Development" odrobinę się zrehabilitował w moich oczach.
Widziałem też gdzieś jego wychowanka, młodziak, pewnie na soku, ale na tłuszczówce i nieźle wygląda.
  • Odpowiedz
@MariuszEm:
U Kwaśniewskich gadałem z Vigo.
Był u niego na seminarium i twierdzi, że nie jest tak źle z tą dietą Piotrkowicza.
Pewnie się chłopak kształci, bo na początku było niemal wszystko z Twojego "Kulturysty...", a teraz już manipuluje odważniej węglowodanami.

Zabawne, że zdrowiuśka dieta kulturystyczna mu zaszkodziła, a na tłuszczówce wyleczył problemy gastryczne, skórne, niski poziom energii i obniżone samopoczucie i nieuleczalną naukowo astmę.( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@MariuszEm: @Gavroche: @Paladin_Woodrugh:

Widzę że szum informacyjny utrudnia ustalenie stanu faktycznego a więc pomogę i możemy zacząć od:

1) Czy wątroba produkuje ATP i wysyła je w krwiobieg - w tym do mózgu za pomocą krwinek czerwonych.
2) Jakie dowody na to że model metaboliczny opisany tutaj przez Kwaśniewskiego a cytowany przez Gavroche działa bez szkodzenia ludziom bardziej niż dieta promowana przez nauki dietetyczne czyli typowa dieta zachodnia czy
  • Odpowiedz