Wpis z mikrobloga

Mirki, #chwalesie, #czujedobrzeczlowiek

Odpaliłem dzisiaj drukarkę 3D (http://www.printo3d.pl/sklep/drukarki-3d/printo-h2/) i zapierdziela aż miło. Nauki przede mną jeszcze sporo, szczególnie w kwestii poprawy jakości wydruku. W planach własny projekt drukarki 50cm x 50cm x 50cm , ale najpierw ostra nauka SolidWorks. Co więcej - niedługo w łapy wpadnie mi jakieś wysokobudżetowe ustrojstwo typu Zotrax (a co, wspieramy polskie firmy ! - albo Zotrax albo 3novatica albo niech ktoś inny to ogarnia) bo szefostwo w pracy podjarało się możliwościami :)

Jeżeli chodzi o pracę - wciąż #emigracja #uk i wróciłem na stare śmieci, czyli do swojej pierwszej firmy. Pracuję 3 dni w delegacji (co implikuje niezłe żarcie i prawie nielimitowane browary wieczorami na koszt firmy), dwa dni z domu. Firma stawała na głowie aby mnie ściągnąć z powrotem, bo wpadł ciekawy projekt dla konkurenta McLarena (dokładniejsze info tylko dla znajomych Mirków, zachowajmy resztki prywatności) i szukali kogoś, kto im zorganizuje produkcję i testy.

Dla zaznajomionych z #elektryka : dwie baterie połączone szeregowo (400V każda) chłodzone cieczą, zdolne dostarczyć 1.2MW mocy przez 20s. Wcześniejszy projekt, jaki robiliśmy dla hybrydowego Astona Martina DB9 (280kW przez 23s) to przy tym mniej niż pierdnąć...

Z tej okazji zmajstrowałem dla swojej #rozowypasek sushi (pierwsze w życiu), które popijałem browarem z 'niby' limitowanej kolekcji. Żaden ze mnie fan #sushi, ani #ironmaiden. Browar co prawda niezły, ale do żadnego Bojana się nie umywa. Pic related.

Teraz trochę #motywacja - sięgając pamięcią wstecz- jeszcze 3 lata i trzy miesiące temu byłem średnio opłacanym inżynierem produkcji (i kolesiem od IT po godzinach) gdzieś we Wrocławiu, który wyjechał miedzy innymi z powodu trudności ze znalezieniem sensownej pracy przez #rozowypasek (poza rypaniem nocek za 900zł neto) , pomimo skończenia studiów i zrobienia certyfikatów z #iso4001.

Na pierwszych rozmowach byłem obsrany na różowo. Minęły trzy lata a progres mam jak przez 15 lat w Polsce. Jeżeli jesteście inżynierami i lubicie to, co robicie - nie ma co się bać. Na początku będzie ciężko, później luz. Polecam ten stan.
Wujek_Fester - Mirki, #chwalesie, #czujedobrzeczlowiek 

Odpaliłem dzisiaj drukarkę...

źródło: comment_38qfecu2P2oY3VPRn1FMegO2a3Mb83ww.jpg

Pobierz
  • 16
Dla zaznajomionych z #elektryka : dwie baterie połączone szeregowo (400V każda) chłodzone cieczą, zdolne dostarczyć 1.2MW mocy przez 20s. Wcześniejszy projekt, jaki robiliśmy dla hybrydowego Astona Martina DB9 (280kW przez 23s) to przy tym mniej niż pierdnąć...


@Wujek_Fester: Łoololololo chwila! BATERIA dająca 1,2MW w czasie 20s upchnięta w samochodzie?! Jesteś pewien że chodzi o ogniwo elektrochemiczne (akumulator), a nie o superkondensator? Z tego co pamiętam gęstość mocy dla NiMH to max