Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy. Chcę zainstalować linucha na laptopie, ale mam dylemat, który będzie lepszy do pracy (zaprogramować coś, obejrzeć film i inne takie śmieszne rzeczy) - mam do wyboru Ubuntu i Fedore. Na Ubuntu jest duża społeczność, ale na Fedorze od razu dostępny Wayland. Interesuje mnie jeszcze kwestia sterowników i instalacji Bumblebee, bo mam kartę Intel i NVidia. Jak myślicie? Który będzie lepszy? :)

#linux #ubuntu #fedora
  • 18
@danoxide: ogólnie arch to slackware z menadżerem repozytoriów/paczek. A slackware to taki LFS tylko już z minimalną podstawą... A LFS to już prawie twój własny system operacyjny ツ
@mab122: @fervi: a jak przebiega proces instalacji Bumblebee? Bezproblemowo czy jednak trzeba się #!$%@?ć? :) Kiedyś próbowałem instalacji Manjaro, ale jakimś błędem mi rzucało (nawet nie pamiętam o co chodziło).
@danoxide: Jesli wybierasz miedzy Ubuntu a Fedora to stawiaj Fedore tylko zapoznaj sie z selinux bys nie rwal wlosow z glowy. :)

BTW. Wayland to poki co bardziej ciekawostka i pisze to jako osoba wczesniej, upierajaca sie, ze mozna tego normalnie uzywac.
@danoxide: nadawać się nadaje, lecz wszystkie programy i repozytoria są stopniowo dostosowywane do systemu. Testy, dostosowanie, nowe wersje bibliotek i tym podobne rzeczy.
@qnebra: Jak już to wolałbym używać stabilnej wersji, więc jak już to poczekam na premierę lub nawet na pierwszą większą aktualizację :)

@czokowafelek: a czemu przeznaczone konkretnie dla biur? Co w nim takiego wyjątkowego, lepszego niż np w dobrze skonfigurowanym Ubuntu czy Fedorze?

@shocco: mówisz o Ubuntu 16.04?
@danoxide: Tak, o 16.04. Jedyne co mogę dodać to, że dziennie pojawia się sporo aktualizacji. Po prostu dopinają wszystko przed wydaniem ostatecznym, ale mimo sporej ich ilosci są bezproblemowe.